28 березня 2022 р. НФаУ провів олімпіаду з фармакології

Відповідно до наказу МОН України від 17.12.2019 р. № 1580, НФаУ є базовим закладом для проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фармакології. 
28 березня 2022 р. у НФаУ мав відбутися 1 етап цієї олімпіади, а 12-13 травня – 2 етап, в якому мали взяти участь переможці олімпіад фармацевтичних і медичних факультетів вишів України.
Кафедра фармакології та фармакотерапії НФаУ має досвід проведеннях таких олімпіад із 2017 року. 
Це завжди було святом фармакологічної науки та зустріччю студентів із усієї України у форматі змагання у одній з найважливіших для майбутніх фармацевтів і лікарів дисциплін.
Традиційно олімпіада проводиться за 2 окремими секціями – фармацевтичною та медичною, відповідно до профілю підготовки та фахового спрямування. 
У попередні роки НФаУ гостинно приймав близько 50 олімпійців – студентів вітчизняних університетів, у кожній команді яких – 2 переможця 1 етапу олімпіади відповідного закладу вищої освіти. Кожну команду очолював керівник – викладач, який за результатами жеребкування мав можливість брати участь у роботі журі або апеляційної комісії. 
Так мало бути й цього року. Але війна, яку росія розпочала проти України 24 лютого, завадила мирному життю нашої країни, принесла багато руйнувань і горя. І не дозволила провести заплановану Всеукраїнську олімпіаду. 
Проте кафедра фармакології та фармакотерапії НФаУ вирішила не переривати традицію університетських олімпіад і провести 1 етап олімпіади з фармакології.
Досвід освітнього процесу в дистанційному форматі дозволив це зробити.
Отже, 4 травня 2022 р. 20 студентів 3 курсу фармацевтичного факультету, які попри всі труднощі воєнного стану, висловили бажання взяти участь у фаховому змаганні, отримали електронну форму для відповідей і підключилися до конференції ZOOM. Також висловили бажання взяти участь в олімпіаді поза конкурсом 3 студентки 4 курсу факультету медико-фармацевтичних технологій («Клінічна фармація»).
Протягом 1 години олімпійцям демонстрували слайди, на яких було 10 завдань із різних аспектів фармакології і 5 запитань до кожного з них. 
Часу на підготовку не було, на кожне запитання відводилася 1 хвилина, протягом якої необхідно було сформулювати правильну відповідь і вписати її в електронну форму. 
Така організація олімпіади не залишає сумніву в академічній доброчесності олімпійців, самостійності виконання завдань. 
По завершенні відведеного часу студенти надіслали відповіді в оргкомітет олімпіади, після чого завідувач кафедри, проф. Сергій Штриголь прокоментував усі завдання, обговорив із олімпійцями відповіді на них. Наступного дня всі електронні відповіді були ретельно перевірені. Підсумки олімпіади наведено в таблиці. 
Варто підкреслити, що програма олімпіади не була відомою студентам заздалегідь. Завдання – непрості, вони вимагали від олімпійців глибоких знань (у тому числі суміжних дисциплін, зокрема фармакогнозії, історії фармакології), уміння виписувати рецепти, фахових навичок, швидкості реакцій, миттєвого переключення з однієї проблеми на іншу, високої концентрації уваги. 
Саме тому оргкомітет і кафедра фармакології та фармакотерапії ухвалили рішення заохотити всіх учасників відповідно до результатів:
студенти 3 курсу, які набрали понад 30 балів, отримають найвищу оцінку за іспит з фармакології (100 А), 25-30 балів – 95А, 20-25 балів – 90 А;
студенти, які отримали від 15 до 20 балів, матимуть 5 додаткових балів за іспит, менший результат – 3 додаткові бали.  
Зауважимо, що студенти 4 курсу продемонстрували високий рівень підготовки, що доводить важливість послідовного вдосконалення знань і практичних навичок при вивченні фармакології, фармакотерапії, клінічної фармації з фармацевтичною опікою.
Щиро дякуємо університетській молоді за високу фахову майстерність і небайдужість, бажання постійного розвитку.  
Результати олімпіади передано в деканати. 
Вітаємо кращих фармакологів 3 і 4 курсу, зичимо їм подальших професійних перемог і всього найкращого!
Print Friendly, PDF & Email