Ірина БОЦУЛА – Університет Тарту, Естонська Республіка, з 01.09.2023 по 04.02.2024, Erasmus+

Ірина БОЦУЛА, здобувачка освіти третього освітньо-наукового рівня 4 року навчання, спеціальність 226 Фармація, промислова фармація, освітньо-наукова програма «Фармація» (Університет Тарту, Естонська Республіка, з 01.09.2023 по 04.02.2024, Erasmus+):

Вперше я відвідала Університет Тарту навесні 2023-го. Тоді я познайомилась із матеріальною базою та професорами Jyrki Tapio Heinämäki, Ain Raal і доцентом Ivo Laidmäe, з допомогою яких зараз продовжую працювати над науковими дослідженнями в сфері нанотехнологій та 3D-принтингу. Хочу відмітити відкритість та лояльність естонців, з ними дуже легко комунікувати й вони завжди готові допомогти. Тож стереотипи в даному випадку не спрацювали, і це чудово.

Так як дана програма Erasmus+ розрахована на півроку, окрім наукових досліджень, я вивчаю естонську мову та обрала декілька дисциплін, які також хочу опанувати. Для аспірантів це не обов’язково, основною є наукова складова, але я залюбки користуюсь шансом вивчати нове та знайомитись із тим, як працює Університет Тарту.

Варто зазначити, що Естонія – країна діджиталізації. Уся комунікація із державними органами та навіть університетськими структурами відбувається електронною поштою, є багато чого незвичного у тому, як працює, наприклад, банківська система. Також тут достатньо холодно та похмуро, але це в жодному разі не псує загального враження про країну та людей, які, до речі, підтримують Україну та українців.

Перебуваючи тут, я продовжую готуватись до захисту дисертації, й участь у цій програмі в цьому значно допомагає. Тож, до повернення в рідний університет сподіваюсь все встигнути.