Історія

Студентський олімпійський рух, до якого має безпосередній стосунок Національний фармацевтичний університет, зародився наприкінці 70-х років.

Спочатку це були студентські олімпіади з окремих предметів: хімії, математики, біології тощо. Студенти фармацевтичних ВНЗ почали брати у них участь на початку 80-х. Для їх проведення в СРСР була створена робоча група, до складу якої входили працівники МВ ССО (Міністерство вищої та середньої спеціальної освіти) СРСР та окремі представники ВНЗ.

Студентські олімпіади за спеціальністю «Фармація» почали проводитися з 1986 р. На відміну від предметних олімпіад, де студенти змагалися у знаннях з одного предмета, олімпіада за спеціальністю «Фармація» об’єднала комплекс профільних дисциплін: фармацевтичну хімію, фармакогнозію, технологію ліків, організацію фармацевтичної справи та фармакологію. У складі робочої групи з проведення третього туру цієї олімпіади (Всесоюзного) крім представника МВ ССО СРСР (Мажаров М.А.) були включені голова команди РФ (проф. Цуркан А.А.), України (проф. Дмитрієвський Д.І. ) і Молдови (проф. Прокопишин В.І.).

У період 1986-1990 рр. студентські олімпіади за спеціальністю «Фармація» проводилися у три етапи: внутрішньоінститутський, республіканський і союзний. У внутрішньоінститутському турі змагалися студенти одного вищого навчального закладу, у республіканському – переможці інститутських турів, а у третьому союзному турі – переможці республіканських олімпіад. У ці роки в Україні функціонувало три фармацевтичних вищих навчальних заклади – ХФІ та фармацевтичні факультети у Запорізькому і Львівському медінститутах.

У третьому, заключному турі Всесоюзної студентської олімпіади за спеціальністю «Фармація», який проходив у м. Кишинів на базі першої в країні виробничої аптеки, брали участь від 12 до 15 команд від окремих республік СРСР і міст Москва та Ленінград.

Команда українських студентів, яка складалася з кращих студентів ХФІ, Запорізького та Львівського фармацевтичних факультетів, незмінно посідала призові місця, що свідчило про серйозну підготовку фахівців у даних вишах.

З 1992 р. з розпадом Радянського Союзу, в Україні студентські олімпіади за спеціальністю «Фармація» стали проводитися в 2 етапи: внутрішньоінститутський та всеукраїнський. З моменту набуття Україною незалежності Всеукраїнська студентська олімпіада з фармації в 1992 році  відбулася у Харківському фармацевтичному інституті. З 1997 року така олімпіада стала щорічною.

В різні роки другий етап олімпіади приймали: Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Національний фармацевтичний університет, Запорізький державний медичний університет та Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського. У 2017-2019 роках ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Фармація» приймає Національний фармацевтичний університет.

Print Friendly, PDF & Email