Тетяна МАТУС – Університет Тарту, Естонська Республіка, з 01.09.2023 по 04.02.2024, Erasmus+

Тетяна МАТУС, здобувачка освіти ОП «Фармація» 4-го курсу (Університет Тарту, Естонська Республіка, з 01.09.2023 по 04.02.2024, Erasmus+):

Упродовж цього семестру я навчаюсь в Університеті Тарту, в Естонії за програмою Erasmus+. Відповідно до умов, я мала обрати дисципліни на щонайменше 15 кредитів, що і зробила на етапі оформлення документів. Цікаво, що після початку навчання тут був «тестовий період», коли я змогла відвідати заняття й вирішити, чи дійсно таким буде мій навчальний план.

Тож, я, наприклад, змінила первісний вибір і наразі вивчаю естонську мову, спектроскопію та практичний хімічний аналіз. На заняття можна приходити офлайн, або приєднуватись онлайн. Звісно, я надаю перевагу офлайну, тому що цікавіше займатись в групі й мати можливість спілкуватись із студентами з різних країн Європи, які навчаються в Естонії.

Особливе захоплення викликає у мене естонська мова, а саме – процес її вивчення, заняття інтерактивні й захоплюють по-справжньому. Окрім того, за рахунок щоденного спілкування вдосконалюється й моя англійська.

Період адаптації тут був не зовсім простим, але все вдалось. Наразі є можливість продовжити участь у програмі ще на пів року, тож я розглядаю цю можливість, хоча, звісно, вже скучила за Харковом.