22 лютого 2019 р. у НФаУ відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Лабораторна діагностика»

Захід пройшов 22 лютого 2019 року. За перемогу у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Лабораторна діагностика» змагалися 28 студентів з 7 вишів України. Змагання проводилися за 2 секціями – медичною та фармацевтичною. У медичній секції змагалися 16 студентів, у фармацевтичній – 12. Делегації конкурсантів приїхали з Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, Запорізького державного медичного університету, Івано-Франківського національного медичного університету, Ужгородського національного університету, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Одеського медичного університету, Національного фармацевтичного університету.

На церемонії відкриття олімпіади Національний фармацевтичний університет, як приймаюча сторона змагань, презентував логотип Всеукраїнської студентської олімпіади. Логотип уособлює майбутнє науки, підтверджує високу місію молодого покоління науковців. Зображення, що містить графічні символи студентської науки та виконане у зелено-золотих кольорах, створене саме для цих інтелектуальних змагань. Крім того, організаційний комітет олімпіади створив і презентував своєрідний символ олімпіади «Капсулу». «Капсула» символізує єдність медичної та фармацевтичної науки і впровадження медичних технологій у процес діагностики та лікування. А разом ці два візуальні символи Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Лабораторна діагностика» стануть ще однією доброю традицією та втілюватимуть ідею спадкоємності традицій, знань, просвіти.

Конкурсні завдання олімпіади охоплювали питання за тематичними блоками для студентів фармацевтичних та медичних факультетів. Олімпіада проводилася у два тури – теоретичний та практичний. Рівень знань учасників визначало журі, до якого увійшли:

Голова журi – Єрьоменко Р.Ф. – доктор бiологiчних наук, доцент, завiдувач кафедри клiнiчної лабораторної дiагностики НФаУ.

Заступник голови журі — Павлов С.В. — доктор біологічних наук, завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики (Запорізький державний медичний університет)

Члени журi (фармацевтична секцiя):

• Березнякова М.Є – доктор медичних наук, професор кафедри клінічної лабораторної діагностики НФаУ.
  • Карабут Л.В., кандидат медичних наук, доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики НФаУ.
  • Золотарьова Н.О., лікар-лаборант-імунолог, завідувач КДЛ лабораторії ТОВ мед. центру Здоровֹ’я.
  • Калугіна С.М., кандидат медичних наук, доцент кафедри клінічної фармакології і фармакотерапії (Івано-Франківський національний медичний університет)

Члени журi (медична секцiя):

• Філімонова Н. І. – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології НФаУ.
  • Кононенко Н. М. – доктор медичних наук, професор, завiдувач кафедри патологiчної фiзiологiї НФаУ.
  • Литвинова О.М. – доктор медичних наук, професор кафедри клiнiчної лабораторної дiагностики НФаУ.
  • Старожук М.Г. – лiкар-лаборант, заступник завiдувача КДЛ комуналъного некомерцiйного пiдприємства «Miськa клiнiчна лiкарня № 2 iм. проф. О. О. Шалiмова Харкiвсъкої Micької Ради.
  • Павлов С.В., доктор біологічних наук, завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики (Запорізький державний медичний університет),

Об’єктивне та прозоре проведення олімпіади забезпечувала створена апеляційна комісія на чолі з професором кафедри органiчноi xiмii НФаУ, академiком НАН України, доктором фармацевтичних наук, доктором хiмiчних наук В.П. Черних. До її складу увійшли – Литвинова О.М. – професор кафедри клiнiчноi лабораторноi дiагностики НФаУ, Козар В.В. – доцент кафедри клiнiчноi лабораторноi дiагностики НФаУ; Кравченко В.М. – професор кафедри біологічної хімії, Мелешко Т.В. – асистент кафедри клініко-лабораторної діагностики та фармакології (Ужгородський національний університет), Лацинська С.А. – кандидат медичних наук, доцент кафедри сучасних технологій діагностично-лікувального процесу (Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара)

Генеральний спонсор проведення Всеукраїнської олімпіади із лабораторної діагностики ТОВ «Вектор-БЕСТ-Україна».

Інформаційним спонсором проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Лабораторна діагностика» є наукові періодичні видання НФаУ:

Вісник фармації

Клінічна фармація

У першому турі олімпіади конкурсанти виконували теоретичну частину роботи, у другому – практичну частину.

За результатами ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Лабораторна діагностика» призові місця розподілилися таким чином:

фармацевтична секція

1 місце – Лисенко Христина (Національний фармацевтичний університет)

2 місце – Кос Маріанна Юріївна (Івано-Франківський національний медичний університет)

3 місце – Ангеліс Інна Володимирівна (Запорізький державний медичний університет)

медична секція

1 місце – Марцилевич Тетяна (Національний фармацевтичний університет)

2 місце – Кутуєва Анна Володимирівна (Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара)

3 місце – Галета Карина Анатоліївна (Запорізький державний медичний університет)

Усі учасники олімпіади отримали приємні подарунки та сертифікати учасників.