01 лютого 2017 р. у Національному фармацевтичному університеті відбувся розподіл студентів 2017 року випуску, які здобувають вищу освіту за держзамовленням

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 216 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992» від 15 квітня 2015 р. прийняті зміни стосовно порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням. За документом, направлення на три роки відпрацювання отримують лише випускники медичних (фармацевтичних) закладів освіти.

01 лютого у НФаУ провела засідання комісія з працевлаштування випускників 2017 року, які навчаються за кошти державного бюджету. Згідно з наказом НФаУ № 696 від 29.12.2016 р. до її складу увійшли: Петрова К.І., представник управління роботи з персоналом та внутрішньої безпеки МОЗ України, Сіроштан Г.М. в.о. начальника департаменту охорони здоров’я Харківської обласної держадміністрації, Мельник І.В., начальник відділу кадрів департаменту охорони здоров’я Харківської обласної держадміністрації, декани факультетів, завідувачі кафедр НФаУ. Головував на засіданні комісії ректор НФаУ, академік НАН України Черних В.П.

Порядок працевлаштування випускників державних медичних (фармацевтичних) вищих закладів освіти, які навчалися за бюджетні кошти, регулюється Наказом № 367 від 25.12.1997 р. МОЗ України. Згідно з документом, випускник повинен прибути до місця призначення у термін, визначений у направленні на роботу, причому незгода випускника з рішенням комісії з працевлаштування не звільняє його від цього обов’язку. Означений наказ визначає, яким категоріям випускників надаються пільги при працевлаштуванні. Це:

встановлення інвалідності 1 або 2 групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

встановлення інвалідності 1 або 2 групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з батьків випускника;

якщо випускник – вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину до 3 років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до 6 років);

у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової) у військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби внутрішніх справ поза місцем розташування замовника.

Щорічно Національний фармацевтичний університет випускає близько 3 тисяч дипломованих фахівців. Обов`язковому працевлаштуванню підлягають ті з них, хто здобував освіту за держзамовленням. Цьогоріч комісія з працевлаштування розподілила за першим місцем роботи 20 випускників 2017 року, з них четверо залишаються працювати на кафедрах НФаУ.

image_pdfimage_print