03 лютого 2020 р. у Центрі дистанційних технології навчання НФаУ пройшов семінар-нарада для тьюторів

На сьогодні в Національному фармацевтичному університеті широко використовуються технології дистанційного навчання, зокрема і при вивченні вибіркових дисциплін студентами денної форми навчання. З метою оптимізації методичних і педагогічних підходів, які б сприяли розвитку означеного напрямку, 03 лютого 2020 року на базі Центру дистанційних технології навчання НФаУ було проведено семінар-нараду для викладачів, які супроводжуватимуть дистанційні курси у весняному семестрі 2019/2020 навчального року.

За сприяння директора Центру дистанційних технологій НФаУ Панкратової Я.І. та начальника підрозділу по роботі з користувачами Штиленко Д.Ю. організовано багатоканальний відеоконференцзв’язок із викладачами, деканатом факультету фармацевтичних технологій та менеджменту, що дозволило долучитись до семінару-наради зацікавленим у обговоренні анонсованого порядку денного.

На семінарі були присутні викладачі ряду дисциплін, які викладаються на першому, другому і третьому курсах: доцент кафедри біофізики та інформаційних технологій Нессонова М.М., доцент кафедри педагогіки та психології ІПКСФ Альохіна Н.В., доцент кафедри філософії та соціології Кулакова О.М., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики Литвиненко Г.Л.

Основним питанням, яке підлягало обговоренню, було питання оптимізації процесу планування і організації роботи викладачів і студентів при вивченні дисциплін із застосуванням елементів дистанційного навчання. Кожна із тьюторів представила власний погляд на планування і організацію дистанційного викладання дисциплін, а саме: формат проведення лекцій, практичних занять і семінарів, систему оцінювання тощо.

Під час семінару на відеоконференцзв’язку доцент кафедри фармацевтичного маркетингу та менеджменту Кобець М.М. поділилась власним позитивним досвідом застосування дистанційних технологій при навчанні студентів у осінньому семестрі. Дистанційно, також, були проведені заняття доцентом кафедри українознавства та латинської мови Лисенко Н.О. Вона розповіла про можливі ускладнення при дистанційному навчанні студентів і запропонувала до широкого обговорення власні напрацювання з цього питання. Активну участь у обговоренні організації роботи студентів прийняла заступниця декану фармацевтичного факультету Горяча Л.М.

З метою налагодження зворотного зв’язку зі студентами, заступниця декану факультету фармацевтичних технологій та менеджменту Віслоус О.О. підкреслила важливість проведення анкетування студентів на початку і наприкінці дистанційного вивчення кожної з дисциплін.

Завдяки змістовному і конструктивному спілкуванню тьюторів і представників деканатів на семінарі-нараді сформулювали основні кроки, що сприятимуть оптимізації роботи викладачів і студентів при застосуванні дистанційних технологій у навчальному процесі у весняному семестрі 2019/2020 н.р.

Модератор семінару-наради – відповідальна за розвиток дистанційної освіти в НФаУ Данькевич О.С.

 

Print Friendly, PDF & Email