07 лютого 2022 р. відбувся галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку

07 лютого відбувся галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку «Майбутнє без раку. Актуальні питання догляду та лікування онкохворих».

Програма Галузевого науково-практичного онлайн-семінару до Всесвітнього дня боротьби проти раку 

Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно з метою нагадування про те, наскільки небезпечні й поширені зараз онкологічні захворювання, привернення уваги до профілактики, раннього виявлення та лікування цього захворювання.

Нова тема кампанії  Всесвітнього дня боротьби проти раку на 2022-2024 роки – «Усунення прогалин у догляді». Кампанія буде присвячена виявленню й усуненню бар’єрів, які існують для багатьох людей у всьому світі в доступі до необхідної їм допомоги.

Онкологічні захворювання – основна причина смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2020 році на їхню частку припало близько 10 млн. смертей. Найпоширенішими,з точки зору нових випадків, були рак молочної залози (2,26 млн випадків), легень (2,21 млн випадків), кишківника (1,93 млн випадків), простати (1,41 млн випадків), шкіри (1,20 млн випадків) та шлунка (1,09 млн випадків).

Україна вирізняється високим рівнем захворюваності на цю недугу. Рак посідає друге місце в структурі смертності населення України і разом з серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка, до 30 % хворих – особи працездатного віку.

Організатором заходу виступили кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ і кафедра фізичної реабілітації та здоров’я НФаУ.

На семінарі були присутні близько 30 учасників, серед яких представник практичної медицини – заступник директора з лікувально-координаційної роботи Національного інституту раку, доктор медичних наук, Заслужений лікар України – Олександр Яцина.

Учасниками стали науково-педагогічні працівники кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ і кафедри фізичної реабілітації та здоров’я НФаУ, а також здобувачі вищої освіти.

Ознайомитися із доповідями можна на сайті кафедри нормальної та патологічної фізіології за посиланням https://pat.nuph.edu.ua/haluzevyj-naukovo-praktychnyj-onlajn-seminar-do-vsesvitnoho-dnia-borotby-proty-raku/

 

Print Friendly, PDF & Email