08 червня 2023 р. в.о. ректора НФаУ Алла Котвіцька взяла участь у конгресі «Аптеки світу – 2023»

ДОНОРНО-АКЦЕПТОРНИЙ ЗВ’ЯЗОК В ОСВІТІ ФАРМАЦЕВТА

08 червня в.о. ректора НФаУ Алла Котвіцька взяла участь у конгресі «Аптеки світу – 2023», якій відбувся у м. Київ, та є  традиційною подією вітчизняного аптечного ринку.

Як підтримувати механізми донорно-акцепторних взаємодій життєздатними? Як досягти успіху у співпраці з роботодавцями? Відповіді на ці питання були визначені з урахуванням значного досвіду НФаУ у напрямку системного партнерства з роботодавцями. 

Типи «хімічних» зв`язків можна виділити з урахуванням очікувань, потреб і взаємозалежності стейкхолдерів та освітнього закладу.

«Усі три типи хімічно-освітніх взаємодій, які ми визначили, забезпечують стабільність фармацевтичної освіти. Але досягне успіху той, хто здатний вчасно змінити властивості донора на властивості акцептора», – підкреслила в.о. ректора НФаУ Алла Котвіцька.

Формування хімічних зв’язків зі зміною позицій донора та акцептора відкриває зв’язок І типу, де школа є донором для акцептора – закладу вищої освіти.

Далі відбувається формування хімічного зв`язку ІІ типу, де донором виступає освітній заклад, а акцептором – здобувач освіти.

ІІІ тип хімічних зв`язків виникає між закладом освіти та роботодавцем, де перший грає роль донора, другий – акцептора. У подальшому, з урахуванням законодавчих вимог, які регулюють післядипломну підготовку фармацевта, вони міняються місцями, і вже роботодавець стає донором для закладу вищої освіти.

З метою отримання зворотнього зв`язку, учасникам конгресу – представникам практичного сектора фармації було запропоновано взяти участь у бліц-опитуванні, яке було проведено у режимі реального часу та стосувалося кадрового забезпечення фармації.

Об`єднуймо зусилля у забезпеченні кадрами однієї з найбільш відповідальних професій для незламної країни!

 

 

Print Friendly, PDF & Email