10 квітня 2024  р. відбулась підсумкова конференція з практичної підготовки здобувачів за участю представників закладів охорони здоров’я

10 квітня 2024  року кафедрою мікробіології, вірусології та імунології спільно з відділом практики, працевлаштування та кар’єрного зростання Національного фармацевтичного університету організована підсумкова конференція з практичної підготовки здобувачів спеціальності «224 Технології медичної діагностики та лікування» за участю представників закладів охорони здоров’я.

Конференція стартувала з вітального слова від в. о. ректора НФаУ, доктора фармацевтичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Алли КОТВІЦЬКОЇ, яка звернулася до учасників підсумкової конференції  зі словами вдячності за проведену практичну частину підготовки фахівців галузі лабораторної медицини в складних умовах сьогодення.

Учасників конференції привітала проректор ЗВО з НПР професор Вікторія КУЗНЄЦОВА, яка акцентувала увагу присутніх на особливостях підготовки здобувачів спеціальності «224 Технології медичної діагностики та лікування».

Завідувачка кафедри мікробіології, вірусології та імунології, проф. Наталія ФІЛІМОНОВА наголосила на значущості та обов’язковості проходження здобувачами ОП «Лабораторна діагностика» виробничої практики в бактеріологічній лабораторії.

Керівник відділу практики, працевлаштування та кар’єрного зростання, к. фарм. наук Оксана БАРКОВСЬКА представила учасників заходу: представників від Національного фармацевтичного університету та закладів охорони здоров’я – баз практичної підготовки.

Здобувачі ОП «Лабораторна діагностика» представили звіти проходження виробничої практики, в яких зазначили свій перший досвід роботи в умовах бактеріологічних лабораторій медичих закладів. Здобувачі зазначили, що після перевірки їхніх знань з правил роботи в лабораторії, вони опанували етапи роботи в мікробіологічній лабораторії: правила взяття, оформлення, транспортування, приймання та реєстрації патологічного матеріалу;           організація робочого місця лаборанта; виготовлення розчинів барвників, виготовлення препаратів; техніку мікроскопування; підготовку посуду, інструментів та інших матеріалів до стерилізації, ознайомлення з правилами роботи стерилізаторів, виготовлення поживних середовищ для культивування мікроорганізмів, техніку посівів культур на рідкі та щільні середовища та проведення обліку результатів бактеріологічного методу дослідження.

В роботі конференції взяли  участь керівники виробничої практики від закладів охорони здоров’я: Яніна КУТАСЕВІЧ – директор ДУ «Інститут дерматології та венерології Національної академії медичних наук України», професор, доктор медичних наук, заслужений лікap України; Світлана ДЖОРАЄВА – доктор медичних наук, старший дослідник, завідувачка лабораторно-експериментального відділу ДУ «Інститут дерматології та венерології Національної академії медичних наук України», Тетяна ХІРНА – кандидат медичних наук, лікар вищої категорії,  Завідувач бактеріологічною лабораторією КП «Санепідсервіс»; Ірина ЧЕРНИШЕВА – завідувачка клініко-діагностичною лабораторією КНП «Міська поліклініка №9» Харківської міської ради; Людмила МОРОЗ – лікар-бактеріолог КНП «Світловодська центральна районна лікарня» Світловодської міської ради; Володимир ГОРОХ – директор КНП Сумської обласної ради «Сумська обласна клінічна лікарня»; Тетяна МАЛЬОВАНА – завідувачка централізованої бактеріологічної лабораторії КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т.Богаєвського»; Галина КУЗЬМЕНКО –  завідувачка бактеріологічної лабораторії КНП Рокитянської селищної ради Білоцерківського району Київської області «Рокитянська багатопрофільна лікарня». Кернівники практик з боку закладів охорони здоров’яза значили наполегливість, мотиваційність та бажання здобувачів до опанування практичних навичок при проходженні виробничої практики.

Дякуємо всім колегам, що знайшли можливість взяти участь у конференції. Сподіваємось на тривалу й плідну наукову співпрацю!

Print Friendly, PDF & Email