10 листопада 2023 р. академічна спільнота НФаУ зустрілась онлайн на семінарі до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку

Наука НФаУ без кордонів: науково-практичний семінар до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку

10 листопада академічна спільнота НФаУ зустрілась онлайн на семінарі до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку, організованому Радою молодих вчених та Студентським науковим товариством за координації проректора ЗВО з науково-педагогічної роботи професора Інни Владимирової.

У заході взяло участь понад 200 учасників – представників закладів освіти, наукових установ, студентства та практичної фармації. Розпочався семінар з привітань професора Інни Владимирової учасників та гостей.

Святкове відео-привітання підготували голова СНТ Олена МАЛА та учасники СНТ Марія ЯРЕМЕНКО, Марія ЛИТВИНОВА, Анастасія РИЖУК та Марія ПЕТРЕНКО.

Надалі на учасників заходу чекали насичені три години, упродовж яких вони дізнались про:

• шлях до відкритої науки та створення доброчесного освітнього та наукового середовища від Артема АРТЮХОВА, члена НАЗЯВО, Міжнародного інженера педагога (ING. PAED. IGIP), доцента кафедри маркетингу Сумського державного університету;
  • розвиток наукової діаспори ЗВО України в різних куточках світу від Віталія ЛОЗОВОГО, головного наукового співробітника відділу суспільних процесів центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень, д.і.н., професора;
  • відкриття першого офісу ГОРИЗОНТ Європа в Україні від Ігоря ТАРАНОВА, начальника відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» Національного фонду досліджень України;
  • найсучасніші технології культивування клітин та їх використання у фармакології від Галини БОЖОК, провідного наукового співробітника відділу кріоендокринології Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України д.біол.наук, ст.н.с.;
  • інноваційну наукову розробку фригопротектора «Глюцинковіт» для потреб ЗСУ від Сергія ШТРИГОЛЯ, завідувача кафедри фармакології та фармакотерапії, д.мед.н., професора;
  • можливості біотехнології у підвищенні стійкості рослин до хвороб від Анастасії БУЗІАШВІЛІ, наукового співробітника відділу клітинної біології і біотехнології ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України», к.біол.н.

Окрім того, про міжнародний вимір освітньої та наукової діяльності НФаУ, який немає кордонів та розвивається стрімко та результативно, яскраво розповіли гаранти освітніх програм Інна ВЛАДИМИРОВА («Фармація» PhD) Вікторія ГЕОРГІЯНЦ («Фармація»), Олександр КУХТЕНКО («Технології фармацевтичних препаратів»), Наталія ХОХЛЕНКОВА («Промислова біотехнологія»), Надія КОНОНЕНКО («Терапія та реабілітація»), Олена ДОЛЖИКОВА («Лабораторна діагностика»), Олександра КРАН («Технології парфумерно-косметичних засобів»), Ігор КІРЕЄВ («Клінічна фармація»), Ольга ПОСИЛКІНА («Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом»).

Яскравими враженнями від навчання, стажування та проведення наукових досліджень за кордоном із учасниками поділились аспірантки Ірина БОЦУЛА (Університет Тарту, Естонія) та Юлія ГОНЧАРОВА (Університет Берна, Швейцарська конфедерація), доцент кафедри фармацевтичної хімії Лідія ПЕТРУШОВА (Університет Палермо, Італія), Ольга ЛІТВІНОВА (Інститут цифрової медицини та безпеки пацієнтів імені Людвіга Больцмана, Відень, Австрія).

Вітаємо академічну спільноту університету зі Всесвітнім днем науки в ім’я миру та розвитку! Пишаємось кожним із вас, бажаємо здійснення усіх наукових планів у вільній мирній Україні та за кордоном!

Відео СНТ до “Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку”