12 вересня 2023 р. відбувся навчальний семінар «Виробнича фармацевтична практика з клінічної фармації та фармацевтичної опіки»

ШКОЛА КЕРІВНИКА ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ НАЦІОНАЛЬНОГО ФАРМАЦЕВТИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

12 вересня 2023 року у рамках освітнього проекту «Школа керівника практичної підготовки здобувачів вищої освіти» проведено навчальний семінар №4 «Виробнича фармацевтична практика з клінічної фармації та фармацевтичної опіки».

Мета заходу  інформування керівників практики від аптечних закладів про особливості програми виробничої фармацевтичної практики з клінічної фармації та фармацевтичної опіки, також про вимоги до здійснення фармаконагляду за побічною дією ліків у післяреєстраційному періоді. Участь у семінарі взяли понад 30 співробітників мережі «Аптека 9-1-1», у який проходить виробничу практику значна кількість здобувачів вищої освіти НФаУ.

Зі вступним словом до авдиторії звернулася кандидат фармацевтичних наук Оксана Барковська, керівник відділу практики, працевлаштування та карʼєрного зростання НФаУ.

Відповідальна за практичну підготовку кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації доцент Світлана Місюрьова у своїй доповіді приділила увагу питанням особливостей проходження практики здобувачами освітніх програм «Фармація», «Технології парфумерно-косметичних засобів». У доповіді зроблено акцент на нормативну базу, що впорядковує застосування безрецептурних лікарських засобів, а також взаємодію фармацевта і пацієнта при відповідальному самолікуванні, наведено чинні накази МОЗ України, настанови ВООЗ та Міжнародної фармацевтичної федерації. Особливу увагу приділено алгоритму дій фармацевта при здійсненні фармацевтичної опіки при відпуску безрецептурних препаратів в аптеці. Наведено складові «Протоколу фармацевта», перераховані загальні та фахові компетентності, що їх набуває здобувач освіти при проходженні практики. Наведено структуру та зміст освітньої компоненти з годинами, вимоги та особливості проведення диференційованого заліку.

Завідувач кафедри фармакології та фармакотерапії доктор мед. наук, професор Сергій Штриголь у вітальному слові до співробітників мережі «Аптека 9-1-1» наголосив на важливості отримання навичок практичної діяльності майбутніх фахівців з питань клінічної фармації та фармацевтичної опіки, особливо у вкрай непростий час воєнного стану. Звернув увагу на сучасні вимоги до практичної діяльності кваліфікованого фармацевта та потужну теоретичну підготовку, яку здобувачів вищої освіти отримують на кафедрі. Відмітив користь від подібних заходів, коли викладачі можуть безпосередньо поспілкуватися з фахівцями-практиками та обговорити питання якості та ефективності підготовки майбутніх фармацевтів.   

Відповідальна за практику кафедри фармакології та фармакотерапії професор Ярослава Бутко приділила увагу графіку розподілу часу для здобувачів при проходженні практики, критеріям і порядку оцінювання результатів практики, навела вимоги та приклади щодо оформлення звітної документації. Наголосила на важливості здійснення фармаконагляду в практичній діяльності фармацевта та виявлення побічних реакцій на лікарські препарати відповідно до «Протоколу фармацевта».

Наприкінці зустрічі слухачі «Школа керівника практичної підготовки здобувачів вищої освіти» висловили слова подяки за семінар. Відмітили, що була надана важлива інформація щодо виробничої практики, а також щодо оновленої нормативної документації, яку вони також щоденно використовують у своїй практичній діяльності.

 

Print Friendly, PDF & Email