13 вересня 2017 р. в музеї історії НФаУ запроваджені QR коди.

В останні роки всі провідні музеї світу активно оснащуються QR кодами. Музей історії НФаУ іде в ногу з часом і також долучається до цієї програми. 

Абревіатура «QR» розшифровується як «quick response», що в перекладі з англійської означає швидкий відгук. QR коди були винайдені Японською компанією Denso-Wave в 1994 році. Там вони використовувались в автомобілебудуванні. Але дуже швидко, завдяки зручності у використанні, вони були поширені по всьому світу. Сфера культури не є виключенням. Сьогодні QR коди розміщуються в містах на пам’ятниках культури і архітектури, на експонатах і картинах в музеях, тощо. 

Використання QR кодів в повсякденному житті відкриває нові можливості, створюючи ще один зв’язок між гіперпростором – Інтернет і реальним життям. QR коди легко розпізнаються камерою електронного пристрою. 

В музеї історії НФаУ наразі більше 30 експонатів отримали QR коди. Зачитавши їх за допомогою спеціальної програми на електронному пристрої, відвідувач отримує моментальний доступ до цікавої інформації про даний експонат. Для зручності гостей музею, інформація подана трьома мовами – українською, англійською та російською. За допомогою такого нововведення гості музею можуть більш детально дізнатись про певний експонат, що їх зацікавив. 

 

 

Print Friendly, PDF & Email