Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом (ЦД) проводився Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року, а вже з 2007 року він проходить під егідою ООН.
Дата була обрана не випадково, бо 14 листопада 1891 року народився Фредерік Грант Бантинг, канадський лікар і фізіолог, який разом зі студентом медичного факультету Чарльзом Бестом, біохіміком Джоном Колліпом та професором Джоном Маклеодом відкрив гормон інсуліну. Відкриття, за яке його автори отримали у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини, врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей, хворим на ЦД.
Так як, світова поширеність ЦД зросла майже вдвічі серед дорослого населення, це відображає збільшення асоційованих факторів ризику – надмірна вага або ожиріння. Крім того, ЦД є основною причиною сліпоти, ниркової недостатності, інфаркту, інсульту та ампутації нижніх кінцівок.
Тому, викладачі та студенти наукового товариства кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету відзначають Всесвітній день боротьби з діабетом проведенням соціальної акції з залученням студентів до визначення факторів ризику та моніторингу показників метаболічного синдрому та цукрового діабету 2-го типу – вимірювання концентрації глюкози у крові; проведення глюкозотолерантного тесту; розрахування індексу маси тіла та вимірювання артеріального тиску.
Основною метою даного заходу є відтермінування та попередження ускладнень ЦД у пацієнтів за допомогою регулярного обстеження, здорового харчування, фізичної активності та відмови від шкідливих звичок, що може запобігти або затримати розвиток ЦД 2 типу. В соціальній акцій взяли участь здобувачі вищої освіти фармацевтичного факультету та факультету із підготовки іноземних громадян 1-3 курсів.
Ознайомитися із доповідями можна :
на сайті кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ