20 березня 2024 р. виповнилося 153 роки з дня народження видатного наукового та суспільного діяча Миколи Овксентійовича Валяшка

20 березня 2024 р. виповнилося 153 роки з дня народження видатного наукового та суспільного діяча, викладача та популяризатора науки, одного з фундаторів фармацевтичної освіти України Миколи Овксентійовича Валяшка (1871 – 1955).

Микола Овксентійович пройшов надзвичайно складний шлях від аптекарського учня до визнаного у світі науковця, помітного суспільного та освітянського діяча. Його біографія – яскравий приклад життя людини, що створила себе сама, часом у складних, несприятливих умовах, життя, яке стало взірцем для вже кількох поколінь його послідовників.

Діяльність М. О. Валяшка була плідною та багатогранною, він мав високий авторитет у суспільстві та в наукових колах Харкова. Він став “флагманом” фармацевтичної освіти не тільки у Харкові, але й в усій країні, бо саме внаслідок плідної праці Миколи Овксентійовича була створена перша уніфікована програма підготовки фармацевтів. Тому не випадково, що він був ініціатором створення в країні першого спеціалізованого фармацевтичного вищого навчального закладу – Харківського фармацевтичного інституту – який зараз є Національним фармацевтичним університетом та продовжує традиції фармацевтичної освіти в Україні.