24 жовтня 2019 р. у НФаУ приймали делегацію Асоціації випускників харківських закладів вищої освіти з Марокко

До Харкова с дружнім візитом прибули громадяни Марокко, випускники 80 – 90-х років Національного фармацевтичного університету, Харківського національного університету будівництва та архітектури, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Делегація Асоціації випускників харківських закладів вищої освіти – Association des laureats de Kharkiv (ALK), за словами її голови Дахмі Радуана (ХПІ, випуск 1991 р.), прибула для відновлення та налагодження партнерських стосунків.
У складі делегації до Альма-матер завітали марокканські фармацевти, які отримали освіту у тоді ще Харківському державному фармацевтичному інституті за освітньою програмою «Фармація» та успішно реалізували набуті знання на батьківщині. Серед випускників НФаУ були присутні:

• Ез Зрхаіді Мохамед (випуск 1987 р., провідний дистриб’ютор фарм. засобів у Марокко);
  • Дуіхі Абдель Азіз (випуск 1987 р., фармацевт в м. Демнат);
  • Абду Фатіха(випуск 1992 р., фармацевт в м. Касабланка);
  • Аламі Шентуфі Мохаммед (випуск 1993 р., фармацевт в м. Касабланка);
  • Толбікс Турія (випуск 1995 р., фармацевт в м. Кенітра, в минулому президент фармацевтичного синдикату Кенітри);
  • Ель Хаттаб Ель Ібрагімі Абдаллах (випуск1995 р., фармацевт в м. Сеттат);
  • Анвар Хамід (випуск 1995 р. фармацевт в м. Улад Амран);
  • Ель Ідриссі Мохамед (випуск 2000 р., депутат Марракешської міської ради, Почесний Консул Марокко в Україні у 2015 р., Голова торгової палати України в Марокко).

З вітальним словом до гостей звернулися ректор НФаУ, проф. А. А. Котвіцька; перший проректор, доцент А. І. Федосов; проректор з науково-педагогічної роботи, проф. Т. В. Крутських; декан факультету з підготовки іноземних громадян НФаУ, доцент С. Г. Калайчева. Марокканські фармацевти виступили з власними історіями та спогадами про студентське життя у стінах Альма-матер.
На зустрічі обговорили питання щодо здобуття іноземцями фармацевтичної освіти, сучасні аспекти організації навчального процесу на факультеті з підготовки іноземних громадян НФаУ, умови навчання та проживання марокканських студентів у гуртожитках університету.
Після реєстрації членів асоціації у книзі почесних гостей НФаУ, вручення подарунків та фотосесії делегацію запросили до медико-біологічного та хіміко-технологічного корпусів НФаУ. Саме там відбулися зустрічі з почесним ректором НФаУ, академіком НАН України В.П. Черних та марокканськими студентами, які зараз навчаються в НФаУ. Майбутні фармацевті Марокко були раді побачитися з співвітчизниками. Спілкування поколінь відбулося у теплій та емоційній атмосфері.
Візит делегації членів марокканської Асоціації випускників харківських закладів вищої освіти завершився висадкою пам’ятного дерева, символу дружби та партнерства.