27 листопада 2024 року відбулася ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні досягнення фармацевтичної технології» (Організатори: кафедра промислової технології ліків та косметичних засобів Національного фармацевтичного університету. Реєстраційний номер: № 607 від 11 грудня 2023 року, внесена до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій на 2024 рік).
Конференція є традиційним майданчиком для обміну досвідом, який об’єднує науковців, викладачів, представників практичної фармації та студентів з України та інших країн. Цей науковий форум надав унікальну можливість учасникам представити свої досягнення, обговорити інноваційні підходи та тенденції у сфері фармацевтичної технології.
Відкриття конференції розпочалося зі слова проректора з науково-педагогічної роботи Національного фармацевтичного університету професора Інни ВЛАДИМИРОВОЇ, яка привітала учасників і наголосила на важливості міжнародного співробітництва у фармацевтичній науці. Завідувачка кафедри промислової технології ліків та косметичних засобів професор Олена РУБАН також виступила з вітальним словом, підкресливши роль конференції у розвитку фармацевтичної науки. З вітальним словом виступив і професор кафедри Олександр КУХТЕНКО, який акцентував увагу на значенні інноваційних досліджень у фармацевтичній технології.
У роботі конференції взяли участь понад 200 науковців з України, Польщі, Литви, Вірменії, Узбекистану, Франції, Естонії.
На пленарному засіданні конференції було заслухано 21 доповідь, які охоплювали широкий спектр тем, серед яких:
- оптимізація виробництва твердих і м’яких лікарських форм;
- аналіз і стандартизація лікарських засобів;
- дослідження біологічної активності рослинної сировини;
- створення інноваційних препаратів з нейропротекторною, антиеметичною та протизапальною дією;
- сучасні підходи до використання біотехнологічних рішень у фармації;
- вплив технологічних процесів на якість лікарських форм;
- перспективи використання натуральних продуктів у розробці косметичних та лікувальних засобів.
Участь школярів Харківського ліцею №82 (Ренати Вахрів та Олександри Лисун), які виконують роботи МАН приємно вразила учасників конференції. Школярки доповіли про свої наукові дослідження, прийняли участь в обговоренні результатів їх експериментів. Впевнені, подальший освітньо-науковий шлях дівчат буде пов’язаний із нашим Університетом, особливо зважаючи на те, що Олександра ЛИСУН вже виконує наукову роботу на базі кафедри промислової технології ліків та косметичних засобів. Постерна секція конференції представила 25 наукових робіт, що висвітлювали інноваційні дослідження в галузі фармацевтичної технології.
Результати досліджень учасників конференції опубліковані у збірнику наукових праць, який включає понад 150 статей і тез.
Матеріали конференції (програма, збірник, сертифікати) найближчим часом будуть доступні на сайті кафедри промислової технології ліків та косметичних засобів.
Не менш важливою подією, під час проведення конференції, стало проведення Круглого столу із представниками практичної фармації: підприємствами АТ «Фармак», корпорації «Артеріум» (заводи АТ «Київмедпрепарат» та АТ «Галичфарм»), ПРаТ «Віола», ПАТ ХФЗ «Червона Зірка», ТОВ «Лекхім-Обухів», групи компанії Кусум, ТОВ «Фармекс-груп».
Разом із представниками ЗВО, які навчають студентів за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація, спеціалізація 226.02 Промислова фармація (Національний університет «Львівська політехніка», Київський національний університет технологій та дизайну, Український державний університет науки і технологій) обговорили сучасні тенденції щодо взаємодії практичної промислової фармації та освітньо-наукового простору. Важливим був досвід в роботі Круглого столу завідувачки кафедри біотехнології НФаУ проф. Наталі ХОХЛЕНКОВОЇ, щодо організації практичної складової для здобувачів денної та заочної форми здобуття освіти.
Круглий стіл викликав жваву дискусію щодо підходів до практичної складової в освітньому процесі, підходів до організації заочної та дуальної освіти, ролі освітніх центрів при фармацевтичних підприємствах в питаннях як профорієнтаційної роботи для ЗВО, так і розвитку компетентностей здобувачів, що планують працювати в фармацевтичній промисловості. Учасники Круглого столу впевнені, що на сьогодні актуальним є процес адаптації освітніх програм під потреби практичної фармацевтичної промисловості. Рішення та пропозиції Круглого столу будуть представлені в резолюції.
Ми стоїмо перед численними викликами, що потребують інноваційних рішень, глибоких наукових досліджень і практичних підходів. Саме тому проведення науково-практичної конференції та Круглого столу в її рамках — це чудова можливість для обговорення нових ідей, спільного пошуку відповідей на складні запитання та розширення співпраці між науковими та практичними сферами.