29 жовтня 2020 р. відбувся галузевий науково-практичний онлайн семінар до Всесвітнього дня боротьби з інсультом

Щорічно, 29 жовтня, в Україні та світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом. День заснований в 2006 р. за ініціативи Всесвітньої організації боротьби з інсультом (World Stroke Organization), яка об’єднує представників із 85 країн. Мета його проведення – привернтуи увагу суспільства до проблеми мозкових інсультів: питань профілактики, своєчасної діагностики та надання медичної допомоги.

Програма семінару до Всесвітнього дня боротьби з інсультом

Організатором галузевого науково-практичного онлайн семінару до Всесвітнього дня боротьби з інсультом «Скажи інсульту «ні» – простягни руку здоров’ю!» виступила кафедра нормальної та  патологічної фізіології НФаУ.

У семінарі взяли участь понад 25 учасників, серед яких здобувачі вищої освіти освітньої програми 226 Фармація, промислова фармація. Науково-педагогічними працівниками кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ та практикуючими лікарями провідних лікувальних закладів м. Харкова були представлені доповіді щодо анатомічних особливостей судин головного мозку та основних причин, які призводять до порушення мозкового кровопостачання; деяких рідкісних форм інсульту; профілактики інсульту у пацієнтів з коморбідною патологією, а також особливостей нутритивної підтримки хворих з інсультом.

Жваву дискусію викликала доповідь на тему «COVID-19-асоційований інсульт».

Семінар має велике практичне та навчально-пізнавальне значення, оскільки сприяє розширенню обсягу медичних знань та, безумовно, є заходом неформальної освіти молоді, що навчається.

Всі доповідачі отримали іменні сертифікати про участь у семінарі обсягом 3 години.

Доповіді:
Шаталова О.М. (доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, кандидат медичних наук, доцент). Доповідь «Анатомія судин головного мозку, басейни кровопостачання. Аналіз причин порушень мозкового кровопостачання»
Щукіна Н.М. (лікар-кардіолог вищої категорії медичного центру «AVN Clinic», кандидат медичних наук); Гладченко О.М. (доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, доктор медичних наук, доцент). Доповідь «COVID-19-асоційований інсульт»
Шевцов І.І. (доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, кандидат медичних наук, доцент). Доповідь «Деякі рідкісні форми інсульту»
Калашник Д.М. (старший науковий співробітник відділу кардіопульмонології, лікар-кардіопульмонолог Державної установи «Нацiональний  інститут терапії iменi Л.Т. Малої Національної академії медичних наук України», кандидат медичних наук). Доповідь «Профілактика інсульту у пацієнтів з коморбідною патологією»
Бурлака І.С. (доцент кафедри нормальної та патологічної фізіології Національного фармацевтичного університету, кандидат фармацевтичних наук, доцент). Доповідь «Нутритивна підтримка хворих з інсультом»