8 листопада 2022 р. відбувся круглий стіл на гарячу тему «Професійне самоврядування у фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я»

8 листопада з ініціативи та на базі Національного фармацевтичного університету було проведено Круглий стіл на гарячу тему «Професійне самоврядування у фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я».

Головою зустрічі, на якій були присутні понад 200 небайдужих фахівців- фармацевтів, виступила ректор НФаУ Алла Котвіцька.

У своїй доповіді пані ректор окреслила низку невирішених наразі проблемних питань з фармацевтичним самоврядуванням взагалі та із Законо проєктом “Про самоврядування в сфері охорони здоров’я України”, що був оприлюднений 08.09.2022 на сайті МОЗ України. Алла Анатоліївна зазначила, що останнім часом спостерігається

суттєве зниження поваги до професії фармацевта в Україні, тоді як самоврядна професійна організація могла б суттєво змінити таку ситуацію, повернувши гідну позицію такій необхідній і важливій ролі фармацевтів у системи охорони здоров’я країни. Вона також підкреслила, що заклади вищої освіти мають бути ініціативними і брати активну участь у розробці нормативних і законодавчих актів, що регулюють функціонування фармацевтичної сфери.

Виступи продовжив генеральний директор Директорату медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України Сергей Убогов, який цілком підтримав позицію Національного фармацевтичного університету й запевнив, що всі зауваження та пропозиції щодо розглянутого Законопроєкту аналізуються й беруться до уваги.

Голова правління ГО «Всеукраїнська Фармацевтична Палата» Олег Клімов у доповіді розглянув вимоги до організацій, які прагнуть виконувати функцію фахового саморегулювання та самоврядування, а також задачі фахового саморегулювання та самоврядування. Спікер впевнений, що наразі потрібно прийняти Закон України “Про фахові саморегульовані і самоврядні організації” та Закон України “Про фармацевтичне самоврядування“, проєкти яких вже давно були подані до Верховної Ради України.

Вікторія Надьон – професор кафедри цивільного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого – зробила висновок про те, що Законопроєкт потребує доопрацювання. У цьому контексті вона пропонувала залучити Європейські організації, що мають відповідний досвід та зможуть надати свої правові пропозиції як незалежні експерти. Європейські організації можуть бути залучені як до робочої групи розробників Законопроєкту, так і, з прийняттям Закону, бути незалежними експертами щодо здійснення функцій представниками професійного самоврядування.

Заступник голови Держлікслужби України Володимир Короленко, а також голова Держлікслужби у Рівненській області Сергій Лебедь висловили думку, що фармацевтичне самоврядування – необхідна умова належного розвитку фармацевтичного сектора України, однак при розробці законодавчої бази, слід, зокрема, узгодити повноваження самоврядних організацій і державних регуляторних органів, вивчити питання паралельної діяльності профспілкових і самоврядних організацій, оцінити ризик прихованого лобізму, а також врахувати низку інших зауважень, згаданих у доповідях.

Представники громадських організацій – Володимир Руденко, Лариса Просяник, Олена Пруднікова, Тамара Литвиненкова, представник практичної фармації Олександр Севрюков, а також освітяни (Алла Немченко, Константин Косяченко, Богдан Громовик) теж висловили свої думки щодо фармацевтичного самоврядування. Зокрема, зауваження до тексту Законопроєкту стосувались усвідомлення ризиків того, що єдина фармацевтична палата не може об’єднувати усіх представників фармацевтичної сфери, яка включає значну кількість учасників: від дослідних центрів, промислових підприємств, дистриб’юторів, освітян – до аптечних закладів.

За результатами обговорення було сформовано проєкт резолюції, до якої пропонуємо внести свої пропозиції, заповнивши google-форму до 14 листопада 2022
Print Friendly, PDF & Email