Академічна мобільність – архив 2019

16-20 грудня 2019 р. – участь співробітників НФаУ у науковому стажуванні (відвідання семінару) «Дослідницький дизайн в економічних дослідженнях» (м. Мешеде, Німеччина)

У стажуванні взяла участь доцент кафедри менеджменту та адміністрування Страпчук С.І. Захід відбувся з 16 по 20 грудня 2019 р. на базі Південновестфальський університет прикладних наук у місті Мешеде, Німеччина. Було прийнято участь в семінарі «Дослідницький дизайн в економічних дослідженнях».


01–06 грудня 2019 р. співробітники НФаУ пройшли наукове стажування «Співпраця Україна – Словаччина» (м. Кошице Словаччина)

З 01 по 06 грудня завідувач кафедри біологічної хімії, проф. Кравченко Ганна Борисівна пройшла стажування з клінічної біохімії на медичному факультеті Університету ім. Павла Йозефа Шафарика в співпраці з клінікою ім. Луї Пастера в місті Кошице, Словаччина.


28 листопада 2019 р. –  участь співробітників НФаУ у конференції «Verified Clinical Trials Congress & Workshop» (м. Мюнхен, Німеччина)

У заході взяли участь співробітники кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації проф. Попов С.Б. та асист. Попов О.С. Захід відбувся 28 листопада 2019 року у місті Мюнхен, Німеччина. За результатами заходу було проаналізовано перспективи впровадження системи верифікація учасників клінічних випробувань в КДЦ НФаУ.


25-26 листопада 2019 р. відбулася зустріч представників НФаУ з Литовським університетом наук про здоров’я та Університетом Вітовта Великого у рамках угоди про співпрацю (Каунас, Литва)

25 листопада 2019 р. у м. Каунас (Литва) у рамках угоди про співпрацю між Литовським університетом наук про здоров’я та Національним фармацевтичним університетом відбулася зустріч першого проректора з науково-педагогічної роботи доктора фармацевтичних наук доцента Федосова Андрія Ігоревича та декана фармацевтичного факультету доцента кафедри хімії природних сполук Кузнєцової Вікторії Юріївни з канцлером Ветеринарної академії Mindaugas Malakauskas та деканом факультету ветеринарної медицини професором Vita Riškevičienė. Були обговорені напрями співпраці між Національним фармацевтичним університетом та Ветеринарною академією.

26 листопада 2019 р. у м. Каунас (Литва) у рамках угоди про співпрацю між Університетом Вітовта Великого та Національним фармацевтичним університетом відбулася зустріч першого проректора з науково-педагогічної роботи доктора фармацевтичних наук доцента Федосова Андрія Ігоревича та декана фармацевтичного факультету доцента кафедри хімії природних сполук Кузнєцової Вікторії Юріївни з ректором Університету Вітовта Великого професором Juozas Augutis, академіком Audrius Sigitas Maruška, деканом факультету природничих наук професором Saulius Mickevičius, директором ботанічного саду Nerijus Jurkonis та професором Ona Ragažinskienė, на якій були обговорені питання співпраці за навчальним і науковим напрямами, стажування студентів і викладачів, академічна мобільність студентів.


17-20 листопада 2019 р. участь співробітників НФаУ у міжнародному вузькопрофільному науково – педагогічному стажуванні для викладачів вищих навчальних закладів фармацевтичного профілю «New and innovation teaching methods in pharmacy» (м. Люблін, Польща)

У заході взяла участь доцент кафедри патологічної фізіології Гнатюк В.В.

Мета заходу: Підвищити професійні знання стосовно міжнародних дослідницьких проектів, академічних обмінів, систем вищої освіти та інтернаціоналізації освітнього процесу в Європі, особливостей підготовки фармацевтів та лікаріо в країнах Європи, особливостей проведення медичних досліджень. Ознайомитися з організацію навчального процесу для фармацевтів на кафедрах патологічної фізіології, біології та генетики, фармацевтичної мікробіології університету; англомовними програмами, що викладаються в Університеті; відвідати Центр експериментальної медицини ознайомленням методів наглядного навчання студентів, які можуть бути використані у майбутньому під час проведення практичних занять на кафедрі патологічної фізіології НФаУ.

Підсумки та результати: підчас заходу був отриманий досвід організації навчальної та наукової роботи на кафедрах фармацевтичного факультету медичного університету міста Люблін; розширенно знання щодо механізму участі у програмі Erasmus +, алгоритмів отримання гранітів; встановлені зв’язки із завідувачами кафедр, що були відвідані; оговорені можливі проекти співпраці.

Академічна мобільність - архив 2019

 


15-16 листопада 2019 р. участь представників НФаУ у республіканській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасний стан фармацевтичної галузі: проблеми та перспективи» (Ташкент, Узбекистан)

НФаУ на заході представляла професор кафедри фармацевтичного маркетингу та менеджменту Євтушенко О.М. Захід відбувся у Ташкентському фармацевтичному інституті, м.Ташкент, Узбекистан.

Була прийнята участь у роботі секції №3 «Управління фармацевтичною службою та пріоритетні напрями національної лікарської політики».

Також було проведено 10 годин майстер-класів за темами «Основні положення менеджменту у фармації», «Організації фармацевтичної системи як об’єкти управління. Вплив внутрішнього та зовнішнього середовища на діяльність фарморганізацій», «Складові успішного управління фармацевтичною організаціє», «Особливості управління персоналом фармацевтичної організації», «Просування фармацевтичної продукції. Стимулювання збуту»


14-15 листопада 2019 р. представники НФаУ відвідали Тбіліський державний медичний університет (TSMU) та взяли участь у 81-ій студентській науково-дослідній конференції (Тбілісі, Грузія)

14-15 листопада 2019 року делегація Національного фармацевтичного університету відвідала Тбіліський державний медичний університет (TSMU), м. Тбілісі. У складі делегації доцент кафедри заводської технології ліків канд.фарм.н. Ковалевська І.В., аспіранти кафедри заводської технології ліків Зупанець І.В. та Андрюшаев О.В., кафедри фармакології Міщенко М.В. прийняли участь у 81-ій студентській науково-дослідній конференції, відвідали кафедру фармацевтичної технології під керівництвом професора О. Абакурідзе, зустрілися з головою наукового студентського товариства  університету Леваном Тсагурия, професором кафедри фізіології, відповідального за зовнішні зв’язки університету Георгієм Чичинадзе та обговорили наукові напрямки співпраці і можливої співучасті у грантових програмах.


11-15 листопада 2019 р. представники НФаУ відвідали Литовський університет наук про здоров’я (LSMU), пройшли стажування, взяли участь у роботі круглого столу та 10-тій Міжнародній фармацевтичній конференції «Science and practice» (Каунас, Литва)

Делегація Національного фармацевтичного університету відвідала Литовський університет наук здоров’я (LSMU), м. Каунас. У складі делегації були: завідувач кафедрою фармацевтичної хімії д.фарм.н., проф. Георгіянц В.А., завідувач кафедрою ботаніки д.фарм.н., проф. Гонтова Т.М., завідувач кафедрою заводської технології ліків д.фарм.н., проф. Рубан О.А., завідувач кафедрою аптечної технології ліків д.фарм.н., проф. Вишневська Л.І., крім того проф. кафедри АТЛ, д.фарм.н. Половко Н.П., доценти кафедри якості, стандартизації та сертифікації ліків ІПКСФ к.фарм.н. Міщенко В.А., асистент кафедри ботаніки, к.фарм.н. Михайленко О.О., аспіранти кафедри фармацевтичної хімії Белікова А., Ханініа Н., Безрук І., кафедри ботаніки Гордей К., кафедри фармакогнозії Кречун А., кафедри заводської технології ліків Борко Є., кафедри хімії природних сполук Зудова Є., студентка Михайлік Д.

Крім того, для участі в роботі круглого столу та конференції долучились співробітники НФаУ, що проходили в цей період стажування на базі LSMU (11-15.11.2019): доцент кафедри якості, стандартизації та сертифікації ліків ІПКСФ к.фарм.н. Савченко Л.П., доценти кафедри заводської технології ліків НФаУ к.фарм.н. Маслій Ю.С. та к.фарм.н. Гербіна Н.А., асистент кафедри фармакогнозії НФаУ к.фарм.н. Волочай В.І.

14 листопада було проведено «круглий стіл», модераторами якого були проф. Георгіянц В.А та доц. Савченко Л.П. Захід був присвячений обговоренню досягнень обох університетів та можливості подальшої співпраці. Декан факультету фармації Ramune Morkunience представила доповідь щодо сучасного розвитку Литовського університету наук здоров’я, його досягнень та нових винаходів. Проф. Георгіянц В.А. доповіла про структуру та досягнення Національного фармацевтичного університету. Литовських колег зацікавила можливість впровадження подвійних дипломів на базі обох університетів у галузі фармацевтичної хімії, клінічних досліджень та косметології. Крім того, проф. Георгіянц В.А. представила у доповіді інформацію про майбутні науково-практичні заходи нашого університету та від імені адміністрації НФаУ запросила колег прийняти в них участь. Литовські колеги виказали зацікавленість приїхати зі зворотнім візитом і прийняти участь у IX Національному з’їзди фармацевтів України.

Були проведені робочі зустрічі завідувачів кафедр та співробітників НФаУ з колегами зі споріднених кафедр: технології ліків та соціальної фармації, фармакогнозії, аналітичної та токсикологічної хімії, фармацевтичної хімії, Центру фармацевтичної технології. Окреслено найближчі перспективи співпраці та спільних публікацій.

15 листопада проходила 10-та Міжнародна фармацевтична конференція «Science and practice», яка була присвячена 200-річному ювілею першої Фармацевтичної Асоціації у Литві. Усі члени Харківської делегації прийняли участь у конференції. На пленарному засіданні було заслухано доповідь Голови студентської асоціації фармацевтів у Литві, д.фарм.н. Ramunas Kondratas про історію створення асоціації. Потім виступив проф. Axel Helmstadter з Університету Франкфурта (Германія) з доповіддю «The botanical explorer’s legacy: a promising bioprospecting tool» («Спадщина ботанічного дослідника: перспективний інструмент біорозвідувальних робіт»). Ще дві доповіді було заслухано від проф. Vita Lesauskaite (голова LUHS гереатрічної клініки) та доктора Kari Laine з Університету Турки (Фінляндія). Серед інших учасників конференції були вчені з Бельгії, Великої Британії, Сербії, Румунії, Литви.

Аспіранти прийняли участь у роботі Міжнародного студентського форуму. Аспірант І. Безрук представив інформацію щодо студентської активності у НФаУ.

Після пленарного засідання відбулися наукові секційні засідання. Від Національного фармацевтичного університету було представлено 15 усних доповідей, а саме:

  • Белікова А. «Necessity of the control methods development for the starting raw materials of Amizone synthesis in the working zone and atmospheric air» (кафедра фармацевтичної хімії, керівники доц. Сидоренко Л.В. та ст. викл. Матерієнко А.С.)
  • Ханіна Н. «Development of new approaches for studying the dissolution profiles of herbal preparations according to the requirements of biopharmaceutical classification system» (кафедра фармацевтичної хімії, керівник проф. Георгіянц В.А.)
  • Безрук І. «Determination of amino acids profile in leaves of Hedera helix L. collected from different European countries using gas chromatography-mass-spectrometry (GC-MS)» (кафедра фармацевтичної хімії, керівник проф. Георгіянц В.А.)
  • Гордей К. «The study of chemical content, standardization and biological activity of thick extract of the feverfew herb» (кафедра ботаніки, керівник проф. Гонтова Т.М.)
  • Кречун А. «Chemical compositions of the essential oil of Irises hybrid rhizomes» (кафедра фармакогнозії, керівники проф. Ковальов В.М., кафедра ботаніки к.фарм.н. Михайленко О.О.)
  • Волочай В.І. «Prospect for phytochemical and pharmacological research of Epilobium hirsutum L.» (кафедра фармакогнозії)
  • Михайленко О.О. «Anti-allergic inflammatory activities of saffron extracts» (кафедра ботаніки)
  • Маслій Ю.С. «Medicated chewing gum is a rational dosage form for use in dentistry» (кафедра заводської технології ліків)
  • Борко Є.А. «Development bases of suppositories for treatment anorectal diseases» (кафедра заводської технології ліків, керівник проф. Рубан О.А.)
  • Зуйкіна Є. «Development of emulsion bases of of the 1st and 2nd kind for exemporal semi-solid dosage forms» (кафедра аптечної технології ліків, керівник проф. Половко Н.П.)
  • Шмалько О. «Actuality of the use of medicinal plant raw materials in diseases of the gut» » (кафедра аптечної технології ліків, керівник проф. Вишневська Л.І.)
  • Михайлік Д. «Study of the efficiency of white willow (salix alba) use in medicine and pharmacy» (кафедра аптечної технології ліків, керівник проф. Вишневська Л.І.)
  • Савченко Л.П. «Identification of the risks for quality of compounding ointment»  (кафедра якості, стандартизації та сертифікації ліків ІПКСФ)
  • Міщенко В.А. «Modern technologies in the search for herbal anticonvulsants» (кафедра якості, стандартизації та сертифікації ліків ІПКСФ)
  • Зудова Є. «Determination of the qualitative content of aromatic acids in the herb of Astragalus dasyanthus»  (кафедра хімії природних сполук, керівник проф. Хворост О.П.)

Серед PhD студентів доповідь Безрука І. відзначена дипломом 2 ступеня, а Ханіної Н. – 3 ступеня. Усі одержали сертифікати учасників, а доповідачі – сертифікати за усні доповіді.

 


07–09 листопада 2019 р. стажування та участь співробітників НФаУ у роботі Міжнародної конференції «Modern Molecular-biochemical Markers in Clinical and Experimental Medicine – 2019» (Прага, Чеська Республіка)

Національний фармацевтичний університет на заході, представили завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики професор Єрьоменко Р.Ф. та завідувач кафедри патологічної фізіології професор Кононенко Н.М.

Конференцію провела компанія European Scientific Center «Biomarkers».

У рамках конференції відбулися засідання сателітних симпозіумів, майстер класів по наступним напрямкам:

  1. Генетичні маркери в діагностиці захворювань систем і органів. ДНК-РНК-молекулярні маркери. Транскрипційні біомаркери.
  2. Лабораторна, персоналізована і трансляційна медицина.
  3. Біологічні маркери в фундаментальній і клінічній медицині (біологічні маркери в кардіології, неврології, біомаркери нейродеструктивних і аутоімунних процесів; захворювань внутрішніх органів, молекулярно-генетичні маркери SNPs).
  4. Біологічні маркери в імунології та алергології.
  5. Біологічні маркери в стоматології (маркери кісткової тканини, запалення, оксидативного стресу, маркери в імплантології). Генетичні маркери в стоматології. Поліморфізм генів асоційованих зі стоматологічними захворюваннями.
  6. Актуальні питання медичної хімії.

Професором Єрьоменко Р.Ф. представлено усну доповідь на тему «Features of frequency distribution of immunogenetic markers of class 1 HLA in children with type 1 diabetes in combination with thyroid pathology introduction».

Професор Кононенко Н.М. зробила доповідь «Significance of gene polymorphism in the development of uterus leiomyoma».

Також пройдено стажування за науковою програмою «Алгоритм та стандарти норм біологічних показників, що використовуються у новітньому медико-біологічному навчанні».

Отриманий досвід стосовно використання біологічних маркерів у фундаментальній і клінічній медицині дозволить розширити спектр наукових напрямків під час виконання та підготовки магістерських робіт здобувачів вищої освіти.

Встановлення наукової взаємодії та міжнародного співробітництва в галузі вивчення біологічних маркерів в біомедичних науках та фармацевтиці дозволить розширити спектр наукових напрямків роботи лабораторії «Фармакогенетики та генетичної безпеки» ННІ прикладної фармації НФаУ.

Налагодження наукових зв’язків із колегами з країн Європейського Союзу дозволить активізувати видавничу діяльність у сфері дослідження біологічних маркерів в експериментальній і клінічній медицині.


04-05 листопада 2019 р. представники НФаУ відвідали UBS Specagra зробили презентацію наукових робіт та підписали угоду про співпрацю (Панаввежис, Литва)

 

Делегація НФаУ у складі завідувача кафедри фармацевтичного маркетингу та менеджменту проф. Малого В.В., доц. Тіманюк І.В. та студентів-магістрантів 2 курсу спеціальності «Маркетинг» відвідала «UAB SPECAGRA» (м. Паневежис, Литва), де було підписано договір про співпрацю між завідувачем кафедри ФММ, професором Малим Володимиром Валентиновичем, який представляв Національний фармацевтичний університет та директором «UAB SPECAGRA» Renaldas Pelanis. Метою даних відносин є сприяння розвитку освіти шляхом надання практичного стажування на базі UAB SPECAGRA інтелектуальної і творчої молоді. У рамках стажування відбувся практичний захист проектів студентів-магістрантів спеціальності «Маркетинг» Плахотнік Ю. та Кузнєцової К., які виконувалися протягом півроку на базі кафедри ФММ за завданням «UAB SPECAGRA».

 


02-06 листопада 2019 р. участь представників НФаУ у роботі конгресу ISPOR– ISPOR Europe 2019 Digital transformation of health: changing roles and sharing responsibilities (Копенгаген, Данія)

У роботі конференції взяли участь співробітники кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації проф. Доброва В.Є. та асист. Ратушна К.Л. а також співробітники кафедри фармакоекономіки проф. Яковлева Л.В та доц. Герасимова О.О. Конференція відбулася у м. Копенгаген, Данія.

На щорічному Європейському конгресі ISPOR, який проводився в Копенгагені, були розглянуті наступні питання:

  • оцінка медичних технологій;
  • проведення оцінки медичних технологій з використанням даних реальної клінічної практики;
  • фармакоекономічний аналіз за методом «витрати-ефективність»;
  • використання моделювання при проведенні оцінки медичних технологій;
  • оцінка якості життя пацієнтів;
  • статистична оцінка результатів фармакоекономічних досліджень;
  • використання мультикритеріального аналізу при прийнятті рішень в охороні здоров’я;
  • системи реімбурсації лікарських засобів у країнах Європи.

28 жовтня – 19 листопада 2019 р. наукове стажування «New and innovation teaching methods in pharmacy» (Люблін, Польща)

З 28 жовтня по 19 листопада 2019 р. доцент кафедри патологічної фізіології Гнатюк В.В. взяла участь у міжнародному вузькопрофільному науково-педагогічному стажуванні «New and innovative teaching methods in pharmacy» для викладачів вищих навчальних закладів фармацевтичного профілю на базі медичного університету в Любліні (Польща). Програма стажування складалася із 3 дистанційних і 1 виїзного модуля до університету. В стажуванні взяли участь представники Національного фармацевтичного університету, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Нежинського державного університету ім. Миколи Гоголя, Тернопільського медичного університету, Луганського державного медичного університету, Запорізького державного медичного університету, Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, Одеського медичного університету, МАУП, Житомирського базового фармацевтичного коледжу.При навчанні на дистанційних модулях з 28 жовтня по 16 листопада підчас он-лайн лекцій, консультацій «face to face» через платформу ZOOM, самостійної роботи були опрацьовані наступні теми: «Міжнародні гранти та дослідницькі проекти (модуль 1)», «Форми інтернаціоналізації університетів в Європі (модуль 2)», «Шляхи підготовки фармацевтів в польській та європейській системи освіти фахівців (модуль 3)».

17-19 листопада 2019 р. проходив виїзний модуль у м. Люблін, за програмою якого учасники стажування мали:

  • візит та ознайомчу роботу в «Центрі експериментальної медицини»;
  • відвідування кафедри фармацевтичної мікробіології з лабораторією мікробіологічної діагностики;
  • візит на кафедри патологічної фізіології, фармакогнозії, прикладної фармації, фармакології, біофармації, фармакології з фармакодинамікою;
  • відвідування відділів та кафедр біології з генетикою, хімічних технологій та синтезу лікарських засобів, токсикології;
  • візит до Ректорату університету.

Підчас візиту до «Центру експериментальної медицини» відбулося знайомство з лабораторіями, в яких проводяться наукові дослідження за різноманітними напрямами на тваринах, були презентовані методи генетичного аналізу, роботи з культурами клітин, МРТ діагностики, хроматографії та ін.

При відвідуванні кафедр завідувачі презентували особливості організації навчального процесу, знайомили з науковими напрямками кафедри, організацією студентської наукової роботи.

Підчас візиту до Ректорату університету учасники стажування зустрілися з керівником відділу з міжнародних відносин Ізабелою Вітковською та керівником департаменту післядипломної освіти Магдаленою Фідецька-Скваршинською, які провели презентацію діяльності медичного університету в м. Люблін, представивши структуру університету, організацію навчання на фармацевтичному університеті, сілабуси кафедр, програми спеціалізації.

Наприкінці стажування було проведено тестування рівня знань учасників стажування, які продемонстрували високий рівень та отримали сертифікати про стажування.

Отриманий підчас стажування досвід буде використаний у методичній і науковій роботі на кафедрі, допоможе встановленню наукових зв’язків із представниками вищів закордоном, плануванню нових наукових проектів із здобувачами вищої освіти та спошукувачами наукових ступенів.


21-27 жовтня 2019 р. ІПКСФ НФаУ взяв участь у Регіональній конференції Міжнародної фармацевтичної федерації (FIP) (Анкара, Турція)

Доцент кафедри управління та економіки фармації Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ Артюх Тетяна Олександрівна у складі делегації ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» взяла участь у Регіональній конференції Міжнародної фармацевтичної федерації (FIP) для Європейського регіону «Delivering primary health care: Pharmacists taking the next leap forward», яка проходила в Анкарі (Турція) з 21.10.2019 р. по 27.10.2019 р. Організаторами заходу виступили FIP за підтримки ВООЗ та TPA (Турецька фармацевтична асоціація). У заході взяли участь представники з 37 країн Європейського регіону.

Артюх Т.О. долучилась до дискусії пленарного засідання, роботі секцій «Pharmacists taking the next leap forward with primary health care» та «Unleash pharmacists’ potential to meet NCD targets by 2025», де обговорені питання забезпечення доступності лікарських засобів для населення в Європейському регіоні ВООЗ, програмного забезпечення в системі mHealth, стратегічного розвитку аптечних закладів з урахуванням ролі фармацевтичного працівника при здійсненні фармацевтичної опіки при не інфекційних захворюваннях, підготовки фармацевтичних кадрів в рамках концепції «Навчання протягом життя» (LLL), тощо.


08-12 жовтня 2019 р. наукове стажування співробітників НФаУ на базі Інституту спорту і фізичної культури (м. Бидгощ, Республіка Польща)

У стажуванні прийняла участь старший викладач кафедри фізичної реабілітації та здоров’я Павленко Є.Є. Стажування відбулося за запрошенням Інституту спорту і фізичної культури з 8 по 12 жовтня 2019 року. Метою стажування було: вдосконалення професійної підготовки, шляхом поглиблення і розширення професійних знань, умінь і навичок.


27-28 вересня 2019 р. участь співробітників НФаУ у конференції «Зелені ліки – зеленими технологіями – для здорового життя» (м. Тбілісі, Грузія)

У заході взяла участь доцент кафедри якості стандартизації та сертифікації ліків ІПКСФ Опрошанська Т.В.

Конференція проводилась на базі Тбіліського державного медичного університету. В роботі конференції приймало участь понад 100 учасників з Грузії, України, Білорусії, Італії, Німеччини, Болгарії, Польщі, Вірменії, Азербайджану, Казахстану.

В продовж конференції прослухано понад 30 усних доповідей на різну тематику та розглянуто понад 70 постерних докладів. На конференції було представлено постерну доповідь на тему «Аналіз морфологічних ознак лікарської рослинної сировини».

Академічна мобільність - архив 2019


22-28 вересня 2019 участь співробітників НФаУ у науковому стажуванні за програмою Erasmus + Staff Training Mobility (м. Варшава, Польща)

У стажуванні прийняв участь завідувач кафедри фармакогнозії проф. Кошовий О.М. Стажування відбулося з 22 по 28 вересня 2019 р. на базі у Варшавського медичного університету, місто Варшава, Польща. Метою стажування було: проведення наукових дискусій з співробітниками кафедр хімічного профелю, обговорення напрямків подальшої співпраці та проведення спільних досліджень; екскурсія по кафедрам університету та відвідування клініки при університеті.


19-27 вересня 2019 р. проведення наукових досліджень співробітниками НФаУ на базі Литовського університету наук про здоров’я (м. Каунас, Литва)

У заході взяла участь доцент кафедри якості стандартизації та сертифікації ліків ІПКСФ Савченко Л.П.

Тема заходу: Продовження розпочатих спільних наукових досліджень 3 визначення вмісту сторонніх олій у персиковій, абрикосовій та соняшниковій оліях методом газової хроматографії з полуменево – іонізаційним детектором. Місце проведення заходу: фармацевтичний факультет Литовського університету наук про здоров’я, м. Каунас, Литва.

Протягом відрядження був здійснений аналіз зразків абрикосової, персикової та соняшникової олій різних виробників та серій за вимогами ДФУ. Дослідження проводились на газовому хроматографі GC 2010 Plus Shirmada з полуменево – іонізаційним детектором. Аналіз був проведений на 8 зразках персикової олії, 4 зразках абрикосової олії та 6 зразках соняшникової олії.

За отриманими результатами після проведення повного їх аналізу планується опублікування статей в журналах , які входять до наукометричних баз Scopus або Web of Science.


10 червня – 12 липня 2019 р. співробітники НФаУ пройшли наукове стажування по програмі підвищення кваліфікації «Educational systems, organization of educational process in multicultural environment, scientific projects and publishing activities at European Union universities» (Прага, Чеська Республіка)

У стажуванні прийняла участь завідувач кафедри гуманітарних наук доц. Філяніна Неля Миколаївна. Стажування здійснювалося у закладі: Празький інститут підвищення кваліфікації (Prague Institute for Qualification Enhancement).

Під час стажування було прийнято участь у семінарі «Досвід підготовки висококваліфікованого персоналу в ESET International Business School Barcelona».


20-24 травня 2019 р. стажування співробітники НФаУ та читання лекцій за програмою Erasmus + Staff Teaching Mobility у Варшавському медичному університеті (м. Варшава, Республіка Польща)

У стажуванні взяли участь завідувач кафедри фармакогнозії, проф. Кошовий О.М. та завідувач кафедри фармакотерапії, проф. Кіреєв І.В. Стажування відбулося з 20 по 24 травня 2019 року на базі Варшавського медичного університету в місті Варшава, Республіка Польща. Під час стажування був прочитаний курс лекцій з дисциплін фармакогнозія та фармакотерапія.

Також було взято участь у наукових нарадах з науковцями профільних кафедр та у цільових групах за напрямками наукових інтересів, де обговорили перспективи проведення спільних наукових проектів та досліджень.


27 квітня – 05 травня 2019 р. НФаУ взяв участь у ІІІ Міжнародній конференції з біологічних та екологічних наук “Smart Bio” (Каунас, Литва)

З 27 квітня по 05 травня 2019 року відбувся візит делегації Національного фармацевтичного університету у складі декана факультету медико-фармацевтичних технологій професора Набоки О.І., завідувача кафедри клінічної лабораторної діагностики професора Єрьоменко Р.Ф., завідувача кафедри патологічної фізіології професора Кононенко Н.М., завідувача кафедри мікробіології, вірусології та імунології професора Філімонової Н.І. до факультету природничих наук Університету Вітаутаса Великого (м. Каунас, Литва). Університет Вітаутаса Великого входить в Асоціацію європейських університетів, Європейської асоціації міжнародної освіти.

Під час візиту члени делегації взяли участь у роботі ІІІ Міжнародної конференції з біологічних та екологічних наук “Smart Bio”, яка проходила 2-4 травня на базі університету. В процесі конференції делегати виступили з постерними доповідями.

В ході візиту делегації проведені зустрічі та встановлені наукові контакти з представниками вищих закладів освіти Йорданії, Туреччини, Литви, Словаччини, Білорусі.

Делегація НФаУ ознайомилася з напрямками та перспективами розвитку сучасної біологічної науки у світі, новітніми методами наукових досліджень у провідних навчальних закладах світу та засобами повного та всебічного представлення власних наукових досліджень світовій академічній спільноті. Отримали інформаційний обмін досвідом у сфері проведення лабораторних досліджень з метою вивчення впливу екологічних чинників навколишнього природного середовища на перебіг біологічних процесів. Ознайомилися з цікавими науковими результатами у сфері нанотехнологій, біотехнологічних досліджень, молекулярної біології.

Члени делегації зустрілись з професором Сауліусом Мікевічусом – деканом факультету природничих наук університету Вітаутаса Великого; професором Оной Рагажінскене – керівником наукового сектору лікарських (ароматичних) рослин, керівником Каунаського ботанічного саду університету Вітаутаса Великого, віце-президентом Фармацевтичного товариства Литовської Республіки; академіком, професором Аудріусом Сігітасом Марушкою – керівником Центру відкритого доступу з інструментального аналізу на базі  факультету природничих наук, керівником наукової групи з розробки методів інструментального аналізу та їх застосуванню в молекулярному аналізі біологічних об’єктів, синтетичних продуктів та навколишнього середовища.

В ході зустрічі досягнуті домовленості щодо обміну студентами, стажування магістрантів, здійснення сумісних наукових досліджень та публікації їх результатів.

У ході візиту делегація НФаУ відвідала ботанічний сад Університету Вітаутаса Великого та Музей історії медицини та фармації Литви, де ознайомилися з цікавими експонатами, а також з особливостями становлення і організації медичної та фармацевтичної галузі у країнах Європи.

Академічна мобільність - архив 2019 Академічна мобільність - архив 2019
На фото зліва направо: проф. Кононенко Н.М., проф. Єрьоменко Р.Ф., проф. Она Рагажінскене, проф. Набока О.І., проф. Філімонова Н.І. перед початком  конференції На фото зліва направо: проф. Кононенко Н.М., проф. Єрьоменко Р.Ф., проф. Она Рагажінскене, проф. Філімонова Н.І., проф. Набока О.І., проф. Аудріус Сігітас Марушка
Академічна мобільність - архив 2019 Академічна мобільність - архив 2019
На фото зліва направо: проф. Кононенко Н.М., проф. Єрьоменко Р.Ф., проф.. Набока О.І., проф. Она Рагажінскене, проф. Філімонова Н.І. під час відвідування музею На фото зліва направо: проф.. Філімонова Н.І., проф. Єрьоменко Р.Ф., проф. Набока О.І., проф. Кононенко Н.М. під час відвідування музею

 

Академічна мобільність - архив 2019 Академічна мобільність - архив 2019
На фото зліва направо: проф. Єрьоменко Р.Ф., проф. Кононенко Н.М., проф. Набока О.І., проф. Она Рагажінскене, проф. Філімонова Н.І. На фото зліва направо: проф. Філімонова Н.І., проф. Набока О.І., проф. Сауліус Мікевічус, проф. Кононенко Н.М., проф. Єрьоменко Р.Ф.

 


20-24 березня 2019 р. стажування та читання лекцій за програмою Erasmus + Staff Teaching Mobility у Медичному університеті – Варна (Варна, Болгарія)

З 20 по  24 травня 2019 р. у рамках програми Erasmus+ пройшов обмін педагогічним та науковим досвідом співробітників НФаУ, проф. Георгіянц В.А. та доц. Стремоухов О.О., та співробітників Медичного університету «Проф. Параскв Стоянов» – Варна (м. Варна, Болгарія).

Під час візиту було прочитано курс лекцій та здійснено обмін педагогічним та науковим досвідом в рамках програми Erasmus+. Відбулася презентація наукових досягнень кафедри фармацевтичної хімії і фармакогнозії НФаУ та обмін досвідом щодо сучасних підходів до проведення фармакогностичних досліджень. Здійснено налагодження контактів з болгарськими фахівцями для проведення спільних наукових проектів та досліджень.

Делегація університету провела зустрічі з керівництвом Медичного університету Варна:

Департаментом міжнародного співробітництва:

  • проф. Тодорка Игнатова Костадинова, д.и. – заступник ректора
  • доц. Анета Илиева Докова, к.т.н. – директор департаменту
  • Светлана Панайотова – експерт

Департаментом Фармацевтичного факультету

  • проф. Диана Георгиева Иванова, д.б.н. – декан фармацевтичного факультету
  • доц. Светлана Фоткова Георгиева, д.ф. – завідувач кафедри фармацевтичної хімії
  • доц. Ілія Желев Славов. – завідувач кафедри фармакогнозії та фармацевтичної ботаніки

Також було взято участь у роботі спільного круглого столу з науковцями профільних кафедр Медичного університету «Проф. Параскв Стоянов» – Варна та у цільових групах за напрямками наукових інтересів, де обговорили перспективи проведення спільних наукових проектів та досліджень.

Академічна мобільність - архив 2019


02-09 березня 2019 р. участь у стажуванні «Стажування для освітян + школа з англійської мови» (Гуйттінен, Фінляндія)

Викладач каф. неорганічної хімії ас. Ковальська О.В. взяла участь в проекті «Стажування для освітян + школа з англійської мови», яке пройшло з 03 – 09 березня 2019 року у Фінляндії, Гуйттінен.

В результаті відрядження було:

Засвоєно основні сучасні підходи, методи та форми педагогічної діяльності, які використовуються у фінських навчальних закладах;

Учасники ознайомились з організацією навчального процесу у навчальних закладах всіх рівнів акредитації: Department of Culture and Educationof Huittinen Municipality, University of Applied Sciences Of Satakunta (SAMK), High School Lauttakyla/ Punkalaidun, Upper Secondary school (Pellonpuiston koulu/Punkalaidun), Secondary school (Lauttakylan koulu/Punkalaidum), Finnish kindergarten (Huhkola / Nappulanurmi);

Пройшла тижневий інтенсив «Week intensive English course at West Finland College» та успішно склали екзамен на рівень володіння англійською мовою.


2018-2019 рр. участь представники НФаУ у глобальному освітньому проекті CREATIVE SPARK: Higher Education Enterprise Programme від British Council (Велика Британія)

Академічна мобільність - архив 2019На початку 2018 р. було розпочато нову масштабну п’ятирічну ініціативу – CREATIVE SPARK: Higher Education Enterprise Programme від Британської Ради.

Участь у програмі беруть такі країни, як Україна, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан. Національний фармацевтичний університет став частиною проект SEAL (Spark Enterprise Analytical Lab), який був розроблений між Харківською медичною академією післядипломної освіти (ХМАПо), Донецьким Національним Технічним університетом та Університетом Кінгстон (м. Лондон) і став одним із восьми українських проектів-переможців. Так як даний проект мав на увазі навчання для студентів, науковців, підприємців із напрямку хімії, фармації та медицини, ХМАПо було запрошено для участі у проекті декілька представників з НФаУ. Слід зазначити, що такий проект для медико-фармацевтичних вишів проводиться вперше, тому було дуже важко, але разом з цим і цікаво отримати такий досвід.

Метою проекту є розвиток креативного бізнесу серед студентів, молодих науковців і підприємців.

У рамках проекту НФаУ взяв участь у:

Проведенні Introduction section для ознайомленням з проектом для студентів, науковців, викладачів та підприємців (біля 25 науковців та студентів з НФаУ)

Безкоштовних курсах вивчення англійської мови он-лайн на базі платформи The British Channel (березень-липень 2019 р.) (біля 20 науковців);

Участь у «Creative Spark: London training program» з проведенням безкоштовних тренінгів з розвитку власної ідеї, стартапу та підприємницьких навичок за участі британських фахівців від Kingston University (London) (від НФаУ взяло участь 4 науковців);

участь у інтенсивному пітчингу у форматі літньої школи «BigIdea Challenge» для молодих креативних науковців та підприємців із створенням відео-проектів з можливістю отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей і навчальних подорожей до Великої Британії, можливістю залучити світові інвестиції для власного проекту (від НФаУ взяли участь біля 10 науковців).

тренінг-семінар “Grant Writing” в рамках проекту Creative Spark (біля 20 науковців з НФаУ).

Ознайомча лекція проекту Introduction lecture у рамках проекту «Creative Spark» від Британської Ради

26 лютого 2019 р. у Харкові проведена вступна, ознайомча лекція «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme» для викладачів, інтернів та слухачів ХМАПО та НФаУ. Доповідачами лекції були д.хім.н., проф. Журавель І.О. (зав. кафедри Клінічної біохімії, судово-медичної токсикології та фармації ХМАПО), к.фарм.н. Михайленко О.О. (кафедра ботаніки НФаУ), к.фарм.н. Кисличенко О.А. (кафедра фармакогнозії НФаУ), а також викидачі кафедри променевої діагностики ХМАПО доц. Коломійченко Ю.А. та к.мед.н. Лисенко Н.С. Слухачів ознайомили з напрямками та задачами проекту, курсами англійської мови та підприємства, літнім табором та умовами подання стартапів. Аудиторія включала молодих людей, віком від 25 до 30 років. Найбільшу кількість запитань та зацікавленість у слухачів викликали мовні курси. Багато студентів виявили бажання записатися до нової групи на куси англійської мови. Питання якісної освіти англійської мови для підприємців, студентів та науковців медичних та фармацевтичних ВНЗ є актуальним, оскільки наукова література, матеріали конференціїй, протоколи лікування доступні здебільшого англійською мовою.

«Creative Spark: London training program»

З 30 квітня по 04 травня 2019 р. делегація, що складалась з науковців з Національного фармацевтичного університету у складі завідувача кафедри фармацевтичної хімії д. фарм. н., проф. Георгіянц В.А., асистента кафедри управління якістю к.фарм.н. Ткаченко О.В., асистента кафедри ботаніки к.фарм.н. Михайленко О.О., доцента кафедри фармакогнозії к.фарм.н., доц. Кисличенко О.А., а також Харківської медичної академії післядипломної освіти у складі проректора з наукової роботи д. мед. н., проф. Георгіянц М.А. та завідувача кафедри клінічної біохімії, судово-медичної токсикології та фармації д. мед. н., проф. Журавель І.О.,  ст. лаборанта кафедри Клінічної біохімії, судово-медичної токсикології та фармації Ткаченка П.В. та в рамках гранту EV 16042V1W від British Council між трьома університетами: Університетом Кінгстона, Харківською медичною академією післядипломної освіти та Донецьким Національним технічним університетом (м. Покровськ) в Університеті Кінгстона за програмою Creative Spark British Council «Higher Education Enterprise Programme» пройшла стажування (30 годин).

Програма стажування включала проведення наступних лекцій та практичних занять в Бізнес-школі Кінгстона:

Entrepreneurial ecosystems and institutions that support innovation andentrepreneurship. Embedding entrepreneurial education in the curriculum (д-р Ivan Zupic, Kingston University)

How to run a hackathon – workshop (Martha Mador, Kingston University)

Establishing accelerator/incubator/venture fund (д-р Ales Pustovrh, партнер, Fil Rouge Capital)

My path from academia to entrepreneurship. Successfully applying to Horizon2020 projects (проф. Sergey Mikhalovsky, Anamad Ltd)

Innovation Financе (д-р Yannis Pierrakis, Kingston University)

Делегація також відвідала кафедру хімічних і фармацевтичних наук та кафедру фармації Школи наук про життя, фармації та хімії факультету науки, інженерії та обчислювальної техніки університету Кінгстону, а ткож start-up incubator в Університеті Сассекса, а також Університет в Гринвічі, який є одним із старійших університетів Великої Британії.

Співробітники НФаУ отримали сертифікати про стажування.

Відеопітчинги «BigIdea Challenge» для студентів та молодих підприємців в рамках проекту Британської Ради «Creative Spark»

У період з 21 по 24 травня 2019 р.у мальовничому куточку Харківщини, у Коробових Хуторах, було проведено тренінги у форматі літньої школи з назвою «BigIdea Challenge», що є частиною програми «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme», яка фінансується Британською Радою (British Council). Даний проект спрямований на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки у семи країнах: Україна, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Азербайджан, Вірменія і Грузія, пройшла літня школа «Starting and pitching entrepreneurial projects». Додатковуінформацію щодо програми можна знайти на веб-сайт Британської Ради.

Програма була розроблена у відповідь на недостатньо розвинену творчу галузь і попит на навчання підприємництва в цих країнах. Творчі галузі стимулювали економічне зростання у Великобританії. У задачі проекту входить використання даного досвіду і знань для підтримки сталого розвитку та соціального добробуту у кроїнах.

«Літня школа» для молоді була організована учасниками гранту Kingston University (Великобританія), ХМАПО (Харків) та Донецьким Національним Технічним університетом (ДонНТУ, Донецьк). Крім того, рівноправну участь приймали співробітники та науковці НФаУ, кількість яких склала біля 10 представників.

Метою програми було навчити талановиту молодь як генерувати бізнес-ідеї, відбирати потенційно найбільш значущу і прибуткову ідею і створювати «pitchings» – короткі 60 секундні відеороліки з презентацією своєї бізнес-ідеї. Важливо зазначити, що молоді вчені НФаУ – докторанти к.фарм.н. Михайлено О.О. (кафедра ботаніки) і к.фарм.н. Хохлова К.О. (кафедра АТЛ) взяли участь у міжнародному конкурсі та представили під час роботи тренінгів свої стартапи. Учасники літньої школи підготували і записали 16 коротких відеороликів у трьох категоріях: цифрові технології, соціальний вплив і креативність, які приймуть участь в міжнародному конкурсі «BigIdea Challenge» з призовим фондом у 3000 фунтів стерлінгів на країну.

Пітчинги від НФаУ.

Хохлова К.О. Тематика: «Розробка вітчизняних дисперсійних середовищ/основ для виготовлення рідких лікарських засобів в умовах аптек».

Михайленко О.О. Тематика: «Освітні та практичні заходи для фермерських господарств з вирощування шафрану та контроль якості сировини». Подивитися та підтримати бізнес-ідеї учасників можна на сайті Youtibe.

26 та 27 травня 2019 р. було проведено тренінг-семінар “Grant Writing” професором Sergey Mikhalovsky, Anamad Ltd. в рамках проекту Creative Spark, який став приємним завершенням глобального проекту CREATIVE SPARK: Higher Education Enterprise Programme від Британської Ради. Тренінг було проведено на території Національного фармацевтичного університету. Організатором семінару була Харківська медична академія післядипломної освіти, кафедра фармацевтичної хімії стала соорганізатором заходу. Крім того, були присутні науковці з Харківського авіаційного інституту, Національного університету ім. Каразіна, Харківської зооветиринарної академії. Дводенний семінар включав ознайомлення із системою грантів Horizon 2020, Erasmua +, Wellcomtrast, NATO та різними конкурсами у рамках цих грантів. У другому дні семінару приймали участь переважно науковці, які бажали обговорити свої ідеї щодо пропозицій. Співробітники НФаУ взяли участь у тренінгу та були нагороджені сертифікатами.

 

Print Friendly, PDF & Email