КОВАЛЬСЬКА Олена Василівна, доцент кафедри загальної хімії, стажування до Центру біологічних і хімічних досліджень Варшавського університету, Польща, для участі у міжнародному гранті «Nowe Idee – Ukraine» у період з 01.09.2022 по 17.02.2023 р.

З 01.09.2022 по 17.02.2023 року відбулось стажування до Центру біологічних і хімічних досліджень Варшавського університету, Польща, для участі у міжнародному гранті «Nowe Idee – Ukraine» доцента кафедри загальної хімії Олени  Ковальської.

Грант «Nowe Idee – Ukraina» реалізовано в рамках проекту «Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza» (Ініціатива досконалості – дослідницький університет) проект «Флуоропротеоміка: порівняльне вивчення препаратів стабілізованих флуором».

Під час участі у гранті було опрацьовано методи визначення флуору у аналітах різного походження. Розроблено методику визначення флуору методом атомно-адсорбційної спектрофотометрії із застосуванням режиму променевого детектора. Опрацьовано метод отримання моделей біологічних мембран. Досліджена їх автентичність біологічним мембранам. Розроблено метод визначення пропускної здатності розроблених біологічних мембран для йонів Mg2+ та Ca2+.

Експерименти проводилися під керівництвом науковців Центру наук біологічно-хімічного, лабораторія аналітичної хімії: професора, завідувача центру наук біологічно-хімічних Є. Бульської, професора М. Май-Журавської, PhD Я. Красницького, канд. хім. наук Андрія Туписа.

Окрім того, з керівником відділу міжнародних зв’язків з питань роботи з Україною  С. Дахно були обговорені питання щодо подальшого розширення співпраці між університетами в рамках міжнародних програм академічної мобільності для викладачів та студентів.