Сектор психологічного супроводу учасників
навчально-виховного процесу НФаУ «Психологічна служба»
У травні 2025 року розпочався місячник обізнаності про ментальне здоров’я. Цього року в Україні Місяць обізнаності проходить під гаслом «Як ти? Значення поруч», зосереджуючись на пошуку особистих сенсів, які допомагають українцям витримувати складні часи.
Актуальність турботи про власне ментальне здоров’я визначається Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?», що була започаткована за ініціативи Олени Зеленської. Ця програма спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвитку культури піклування про ментальне здоров’я.
Національний фармацевтичний університет приєднується до Місяця обізнаності про ментальне здоров’я: заплановано комплекс заходів, спрямованих на підвищення обізнаності учасників освітнього процесу про важливість ментального здоров’я та заохочення до звернення за допомогою.
Для здобувачів вищої освіти, педагогічних та науково-педагогічних працівників, представників структурних підрозділів НФаУ планується вебінар «Ментальне здоров’я: як подбати про себе», вебінар «Позитивне мислення як стиль життя», вебінар з елеметами тренігу «Тривожність та її вплив на ментальне здоров’я», майстер – клас «Професійне та емоційне вигорання», воркшоп «Я та мої кордони», зустріч здобувачів вищої освіти з психологом «Резильєнтність як основа стресостійкості», воркшоп «Творчість як спосіб подолання стресу Вишиванка – генетичний код української нації: “Вишиванкова гаївка” до Дня вишиванки з елементами ментальної руханки», ментальний тренінг «Європейський марафон зі студентами НФаУ до Дня Європи: Ти як?». STUDENT CINEMA до Дня памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу з переглядом фільму «Додому». Дискусійна платформа «Ти як? – Твій ментальний стан», інфосесія НфаУ до Дня памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу. Круглий стіл за участі Студентського самоврядування НФаУ та учасників МАН секції «Психологія» щодо ментального здоров’я підлітків та студентства
Для представників громад Харківського району заплановано рефлексивний воркшоп «Стрес у робочому середовищі: психологічні аспекти мінімізації негативного впливу», воркшоп експериментування та практики «Професійне вигорання: засоби подолання та профілактика», тренінг фізичної активності «Прогресивна м’язова релаксація та стретчинг як спосіб розірвати цикл стресу (зняти напруженність та тривожність)», воркшоп «Стрес на роботі», інтерактивний вебінар «Збалансований раціон для підтримки ментального здоров’я», тренінг станів «Психологічна стійкість в умовах війни: як дбати про ментальне здоров’я», тренінг фізичної активності «Фізична активність як інструмент збереження ментального здоров’я», пізнавальний воркшоп «Здорове медіаспоживання та емоційний стан в умовах війни», психотерапевтичний тренінг «Основні підходи до ефективного управління психоемоційними станами», психологічний тренінг «Формування стресостійкості»
Для лікарів лекції «Тривожні стани у дітей та їх фармакокорекція», «Антипсихотичні засоби – фармацевтична допомога у подоланні стресу»
Для школярів психологічна ділова гра «Конфлікти та способи їх вирішення».
На сайті Національного фармацевтичного університету створено сторінку «МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВʼЯ НФаУ: ТИ ЯК? (за програмою Олени Зеленської)», де розміщено: поради психолога: «Цілюще спілкування (зоотерапія)», «Емоції та наше здоров’я», «Психологічна стійкість та як її досягти»; книжкові виставки «Ментальне здоров’я» , «Цінуй своє здоров’я», «Психічне здоров’я під час війни», «Стрес і психічне здоров’я»; лайфхак психолога «Ментальне (психічне) здоров`я: як подбати про себе»; практичний посібник Стресові перевантаження та способи їх подолання : практичний посібник / В. Ю. Кузнєцова, І. М. Владимирова, Л. В. Пляка, О. О. Герасимова ; за ред. А. А. Котвіцької. – Самост. електрон. навч. вид. – Харків : НФаУ, 2024. – 112 с.
Активну участь у проведенні заходів місячника обізнаності про ментальне здоров’я візьмуть кафедри НФаУ та ІПКСФ НФаУ, Фаховий коледж НФаУ, Сектор психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу НФаУ «Психологічна служба», Центр здоров’я, спорту та відпочинку, Відділ організації виховного процесу та соціальних питань, Культурний центр, Центр організаційної та комунікаційної роботи.
.Ментальне здоров’я – це внутрішні ресурси, які кожен повинен розвивати та підтримувати.
ПЛАН ЗАХОДІВ З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я НФаУ
Матеріали за темою:
https://www.facebook.com/nuph.edu.ua
https://www.instagram.com/nuph.edu.ua/
06 травня 2025 року відбувся вебінар «Тривожність та її вплив на ментальне здоров’я»