Міжнародний день просвіти: Обережно – міни!

Після повномасштабного вторгнення рф на територію України проблема мін та вибухонебезпечних предметів набула особливої гостроти, адже кожен день українців проходить під вибухи бомб та обстріли з артилерії. російська федерація свідомо порушує методи та засоби ведення воєнних дій, використовуючи заборонені та негуманні види зброї, що призводить до збільшення мінної небезпеки.

За оцінкою фахівців неурядової організації Mines Advisory Group (MAG) у зв’язку з бойовими діями більше 40% територій України заміновано. Нині Україна вважається найзамінованішою країною у світі.

Привернення уваги до регіонів світу, які залишаються замінованими, відбулося ще у 2005 році. Так, підтверджуючи глибоку стурбованість величезними гуманітарними проблемами та проблемами розвитку, спричиненими наявністю мін та вибухонебезпечних пережитків війни, які мають серйозні та довготривалі соціальні та економічні наслідки для населення країн, Генеральна Асамблея ООН 8 грудня 2005 року проголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в розмінуванні.

Попри невпинний процес розмінування небезпека для травмування і загибелі дорослих та дітей, чоловіків та жінок все ще існує як внаслідок постійного мінування російськими військовими територій у районі свого перебування, так і внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами на територіях проведення бойових дій та деокупованих територіях.

Тому обізнаність про мінну безпеку необхідна для кожного українця, адже наслідки війни матимуть довге відлуння і повне очищення країни від мін, на жаль, не відбудеться швидко та триватиме роками навіть після завершення війни.

У Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в розмінуванні рекомендуємо для ознайомлення навчальні ресурси про правила безпечної поведінки в умовах наявності загроз від мін та вибухонебезпечних предметів:

Print Friendly, PDF & Email