Співпраця великої та малої науки: 24 листопада НФаУ підписав договір із Харківською обласною Малою академією наук

Викладачі НФаУ та вчителі й учні закладів середньої освіти Харківщини мають позитивний досвід багаторічної співпраці на науковій ниві. Від сьогодні ця діяльність офіційно закріплена у договорі, підписаному в.о. ректора НФаУ Аллою КОТВІЦЬКОЮ та директором Харківської обласної МАН Вікторією ЛУНІНОЮ.

На зустріч, що відбулась в університеті, був також запрошений Анатолій Щеголев та представники викладацького колективу – ті, хто наразі працюють зі школярами та готують роботи до конкурсу-захисту, та ті, хто мають ідеї та пропозиції щодо подальшого розвитку співпраці.

Алла Анатоліївна розповіла почесним гостям про університет та його потужну наукову діяльність, яка не припиняється попри всі зовнішні виклики останніх років, та зазначила, що обдарована молодь, школярі – це саме той золотий фонд, з яким НФаУ готовий працювати та долучати до чарівного світу фармації, як це було, наприклад, на проєкті «Метрошкола».

Територіально Харківська обласна МАН знаходиться поряд з НФаУ й працює в Харківській області з 1995 року. Вікторія Юріївна зазначила, що ця система роботи з обдарованими учнями включає не лише конкурс-захист МАН, а й безліч інших змагань та олімпіад креативності, які стають трампліном для участі школярів у міжнародних конкурсах.

На сьогодні МАН – це 72 секції у 12 наукових відділеннях, і саме Харківщина традиційно посідає перші позиції, отримуючи велику кількість призових місць. Це стає можливим саме за рахунок потужної підтримки закладів вищої освіти, у тому числі НФаУ.

Так, наприклад, професор кафедри косметології і аромології Ольга ФІЛІПЦОВА керує роботами МАН понад 20 років і працювала одночасно навіть із 6-ма учнями. За її враженнями, КПД цієї діяльності сягає 500%, адже – це досвід та емоції, а також вагомі дослідження, результати яких публікуються в наукових журналах, що індексуються наукометричною базою Scopus.

Упродовж зустрічі були обговорені вектори співпраці НФаУ та Харківської обласної МАН. Окрім безпосереднього керівництва учнями, це також і робота в наукових гуртках, і участь у конкурсах-захистах у складі журі. Окрім того, Вікторія Юріївна та Алла Анатоліївна узгодили питання створення нової секції «Фармація».

Присутні завідувачі кафедр університету Олександр КУХТЕНКО, Ганна ПАНФІЛОВА та Надія КОНОНЕНКО запропонували широкий перелік варіантів для відкриття нових секцій та наукових напрямків.

Тож Харків освітянський та фармацевтичний живе, не зупиняється, тримає освітянський фронт. Й відтепер іще більше школярів Харківщини зможуть відкрити для себе фармацію в НФаУ та полюбити її, адже фармація – це про життя!