Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом

Для побудови успішної кар’єри і створення власного фармацевтичного бізнесу, поряд з якісною фармацевтичною освітою, важливо отримати сучасну бізнес-освіту. Ми Вас навчимо: розробляти ефективну стратегію розвитку підприємства, бізнес-план створення власної компанії; визначати конкурентоспроможність і вартість медичних послуг; залучати та раціонально використовувати ресурси для реалізації бізнес-проектів медичного та фармацевтичного профілю; правильно планувати роботу закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) та фармацевтичних компаній; аналізувати державну політику в галузі охорони здоров’я та ситуацію на фармацевтичному ринку; ефективно управляти медичним та фармацевтичним персоналом, корпоративною культурою; розробляти механізми управління якістю послуг ЗОЗ та ін.

Щоб очолювати ЗОЗ освіта у сфері медицини або фармації обов’язково має бути доповнена управлінською освітою. Сьогодні МОЗ України розмежувало функції директора медичного закладу, який займатиметься питаннями господарської діяльності, та медичного директора, який має вирішувати виключно питання медицини. Така модель вводиться з 1 січня 2019 року.

Генеральний директор (директор) ЗОЗ, зокрема, буде займатися: стратегічним плануванням, залученням необхідних фінансових ресурсів, формуванням бюджету, координацією роботи закладу, аналізом економічної ефективності діяльності закладу охорони здоров’я; організацією роботи та взаємодії структурних підрозділів, залученням інвестицій тощо. Також передбачається, що з 2022 року посаду директора ЗОЗ не можна буде обіймати без управлінської освіти. З 2019 року у довідник медичних професій буде включено посаду медичного директора, який займатиметься розробкою системи безперервного удосконалення якості послуг на основі принципів доказової медицини, організацією надання пацієнтоорієнтованих послуг, організацією професійного розвитку персоналу, оцінкою якості медичної допомоги та ін.

Місця працевлаштування: заклади охорони здоров’я (ЗОЗ), фармацевтичні компанії (виробничі, дистриб’юторські), аптечні мережі, діагностичні лабораторії, місця проведення доклінічних та клінічних досліджень, соціальні заклади, косметичні кабінети, заклади, які уповноважені вирішувати питання у сфері якості в охороні здоров’я, страхові компанії, венчурні компанії, які спеціалізуються на фармацевтичних розробках, заклади вищої освіти медичного та фармацевтичного профілю.

Print Friendly, PDF & Email