До ювілею доцента Є.І. Світлічної

Академічна спільнота та студентство Національного фармацевтичного університету щиро вітають шановну Євгенію Іванівну Світлічну з днем народження.

До ювілею доцента Є.І. Світлічної15 вересня 2018 р. виповнилося 70 років кандидату філологічних наук, доценту, завідувачу кафедри українознавства та латинської мови НФаУ Євгенії Іванівні Світличній.

Є.І. Світлична закінчила філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченко.

У 1974 р. почала працювати викладачем кафедри іноземних мов Харківського фармацевтичного університету. 1981-1984 рр. – навчалася в аспірантурі відділення класичної літератури Інституту всесвітньої літератури ім. М. Горького АН СРСР у Москві. 1985 р. – захистила кандидатську дисертацію на тему «Античні образи та мотиви у творчості Йоргоса Сеферіса», 1986 р. – отримала вчене звання доцента. Із 1989 р. керувала курсом латинської мови при кафедрі іноземних мов Харківського фармацевтичного університету.

У 1992 р. доцента Є.І. Світличну призначено завідувачем кафедри латинської мови, потім кафедри української та латинської мов, зараз це кафедра українознавства та латинської мови НФаУ (опорна з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням» з 2004 р.). Із 2004 р. доцент Є.І. Світлична – голова Профільної методичної комісії з дисциплін гуманітарного циклу.

Протягом усієї педагогічної діяльності Євгенія Іванівна основні зусилля спрямовує на вдосконалення змісту та методики викладання дисциплін, що читаються на кафедрі, розробку нових курсів та інноваційних форм і методів оптимізації навчального процесу.

Автор понад 100 наукових і методичних публікацій, серед яких 5 підручників, 9 навчальних посібників, 3 словникові видання.

Як керівник кафедри Євгенія Іванівна значну увагу приділяє виховній роботі.

Нагороджена грамотами виконкому Харківської міської ради, Департаменту науки та освіти ХОДА, Управління охорони здоров’я ХОДА, МОЗ та МОН України.

Автор поетичних перекладів з новогрецької мови, зокрема творів відомого новогрецького поета, лауреата Нобелівської премії Йоргоса Сеферіса.

Життєве кредо справжнього патріота своєї країни, науковця, керівника, педагога-новатора, а також чарівної жінки, матері трьох дітей, — «Feci quod potui, faciant meliora potentes» (Я зробив усе, що міг, хто може, той хай зробить більше).

Академічна спільнота та студентство Національного фармацевтичного університету щиро вітають шановну Євгенію Іванівну Світличну з ювілеєм, та бажають їй успіхів, нових здобутків, міцного здоров’я, благополуччя, миру, щедрої долі, здійснення заповітних бажань! Нехай людська шана буде Євгенії Іванівні подякою за доброту, чуйність та плідну працю!