04 лютого 2021 р. відбувся галузевий науково-практичний онлайн-семінар до Всесвітнього дня боротьби проти раку «Я є, і я буду!»

Щорічно, починаючи з 2005 р., відзначається Всесвітній день боротьби проти раку.

Метою його проведення є підвищення обізнаності про рак як одного із найнебезпечніших захворювань сучасної цивілізації, акцентування уваги на його профілактиці, ранньому виявленні та лікуванні. У 2019-2021 рр. Всесвітній день боротьби проти раку проходить під гаслом «Я є, і я буду!».

Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, які стоять перед світом у боротьбі з онкологічними захворюваннями, що притаманні як розвиненим країнам, так і країнам з нестабільною економікою, заохочує політиків і організацій-членів Міжнародного союзу проти раку ставитися до раку, як до одного з політичних пріоритетів.

Програма семінару до Всесвітнього дня боротьби проти раку

Організатором заходу виступила кафедра нормальної та патологічної фізіології НФаУ.

На семінарі були присутні близько 20 учасників, серед яких представники практичної медицини – виконувач обов’язків директора Національного інституту раку, заступник директора з лікувально-координаційної роботи Національного інституту раку, доктор медичних наук, Заслужений лікар України Олександр Яцина та старший науковий співробітник відділення фармакотерапії ендокринних захворювань ДУ «Інститут проблем ендокринної патології НАМН України», лікар-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук Ірина Чернявська.

Учасниками стали науково-педагогічні працівники кафедри нормальної та патологічної фізіології НФаУ, а також здобувачі вищої освіти 2 курсу спеціальності 226 Фармація, промислова фармація.

На семінарі були представлені доповіді щодо актуальних питань епідеміології, історичних аспектів походження раку, патогенетичних механізмів, ранньої діагностики та профілактики онкологічних захворювань. Жваву дискусію викликала доповідь «Проканцерогенні фактори у пацієнтів з ожирінням» (доповідач Чернявська І.В.).

Всі доповідачі семінару отримали іменні сертифікати обсягом 4 години.

Доповіді:

Print Friendly, PDF & Email