06-07 квітня 2023 р. в університеті відбулися заходи до Всесвітнього дня здоров’я

НФаУ НА СТОРОНІ ЗДОРОВ’Я

Щорічно 7 квітня, 75 років поспіль,  під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день здоров’я. Свято було на честь прийняття Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (1948 рік).

Мета Дня здоров’я передбачає:

• залучення людства до збереження власного здоров’я
  • вирішення ментальних і фізичних проблем
  • підвищення поінформованості, щодо різноманітних захворювань
  • надання рекомендацій для поліпшення стану здоров’я і самопочуття.

У 2023 році месседж заходів був «Здоров’я для всіх». Кожен має право на доступність послуг, яких людина потребує за станом здоров’я. Медичні служби мають гарантувати рівний доступ для всіх без дискримінації за ознаками наявності фінансових ресурсів, місця проживання, виду захворювання або часу звернення за допомогою.

Повномасштабна війна змінила життя людей. Багатьом може здаватися, що піклування про власний добробут і стан здоров’я не на часі або не має сенсу. Проте, це вкрай хибна думка. Наш спосіб життя великою мірою може впливати на виникнення тих чи інших хвороб, як-от цукрового діабету 2 типу, онкологічних захворювань, серцево-судинних захворювань та інших. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, – є основною метою проведених медиками в цей день акцій і заходів.

06 квітня 2023 р. за ініціативи ректора Національного фармацевтичного університету професора Алли КОТВІЦЬКОЇ була проведена соціальна акція «НФаУ на стороні здоров’я».

Медичними співробітниками та НПП університету для мешканців Харкова, співробітників та здобувачів вищої освіти НФаУ було проведено комплекс здоров’язбережувальних обстежень:

• вимірювання пульсу й артеріального тиску
  • визначення концентрації глюкози у крові
  • розрахунок індексу маси тіла
  • визначення ступеня ризику розвитку метаболічного синдрому та цукрового діабету 2 типу
  • вимірювання рівня насиченості киснем артеріальної крові
  • визначення вмісту нітратів у овочах і фруктах
  • надання рекомендацій щодо збалансованого харчування та рухової активності.

Організаційну складову заходу забезпечили: відділу організації виховного процесу та соціальних питань (доц. Назарко О.І.), кафедра нормальної та патологічної фізіології (зав. кафедрою проф. Кононенко Н.М.) та активні учасники Студентського самоврядування й профспілки (гол. Калашник Є.І.).

7 квітня 2023 р.в рамках заходів «НФаУ на стороні здоров’я» кафедрою нормальної та патологічної фізіології (зав. кафедрою проф. Кононенко Н.М.) було проведено галузевий науково-практичний онлайн-семінар «Здоров’я для всіх: проблемні питання харчування та рухової активності».

У семінарі взяли участь близько 30 учасників, серед яких завідувач відділу лабораторної діагностики та імунології ДУ «Інститут патології хребта тасуглобів імені професора М. І. Ситенка Національноїакадемії медичних наук України», кандидат біологічних наук Леонтьєва Ф.С.; завідувач відділення реабілітації, лікар фізичної та реабілітаційної медицини ТОВ «АЛЕФ КЛІНІК», кандидат медичних наук, доцент Сафронов Д.В.; фізичний терапевт ТОВ «АЛЕФ КЛІНІК» Козін С.В.; науково-педагогічні працівники кафедри нормальної та патологічної фізіології, а також здобувачі вищої освіти спеціальності 226 “Фармація, промислова фармація” 1-3 курсів.

На семінарі були представлені змістовні доповіді щодо питань метаболічного здоров’я та рухової активності у дорослих і дітей; ролі раціонального харчування та фізичних навантажень у лікуванні та профілактиці остеопорозу; впливу рідких молочних продуктів на апетит, споживання їжі, глікемію та регуляторні гормони у дітей та ін.

Кожен з нас робить щоденно важливу роботу для України. Тож, давайте будемо здоровими, адже наша обачність і турбота про себе здатна врятувати життя. Разом ми зможемо створити більш здорову та щасливу країну УКРАЇНУ!