07 березня 2024 р. відбулася I Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні досягнення експериментальної, клінічної, екологічної біохімії та молекулярної біології»

07 березня 2024 року на кафедрі біологічної хімії та ветеринарної медицини відбулася I Міжнародна науково-практична online конференція «Сучасні досягнення експериментальної, клінічної, екологічної біохімії та молекулярної біології», присвячена 85-річчю з дня заснування кафедри біохімії.

Тематика конференції включала актуальні питання клітинних та молекулярних механізмів розвитку патологічних станів різного генезу та шляхи їх фармакокорекції засобами синтетичного та рослинного походження; використання біохімічних маркерів для оцінки метаболічних порушень при експериментальному моделюванні патологічних станів; регуляції метаболічних процесів та клітинних функцій у нормі та при патології; біохімічних механізмів дії біологічно активних сполук та лікарських засобів.; клінічної та фармакологічної біохімії; біохімічних механізмів реалізації впливу засобів на генетичний апарат вірусів, бактерій та організму людини; молекулярної біології; біоінформатики та обчислювальної біології; генної та біофармацевтичної інженерії; реабілітаційної та клінічної інженерії; основних принципів та нові тенденції в екологічній хімії.

У конференції прийняли участь представники 9 іноземних держав: Республіки Литва, Грузії, Республіки Польща, Чеської Республіки, Республіки Ірак, Королівства Марокко, Республіки Казахстан, Республіки Арменія, Об’єднаної Республіки Танзанія. Долучились до заходу понад 50 наукових та освітніх установ. Загальна кількість учасників заходу склала 260 науковців, викладачів, студентів та школярів, серед них:

• Грузія: Georgian National University SEU; Sulkhan-Saba Orbeliani University; School of Medicine at Alte University; Shota Meskhia Zugdidi State University; David Aghmashenebeli University of Georgia; Direction at the University of Georgia, School of Health Sciences; East European University; Tbilisi Humanitarian Teaching University; Tbilisi State Medical University; Akaki Tsereteli State University.
  • Арменія: Yerevan State Medical University after Mkhitar Heratsi.
  • Литовська Республіка: Vilnius University, Life sciences center, Institute of Biochemistry Lithuania; Nature Research Centre;
  • Республіка Польща: Institute of Biology, Pomeranian University in Słupsk; Regional Centre for Blood Donation and Blood Treatment named after John Paul II in Słupsk; ZOZ Sucha Beskidzka, Вроцлавський університет природничих наук.
  • Республіка Ірак: Medical City Department of Iraq.
  • Королівство Марокко: Oulad Ben Sebah Pharmacy.
  • Чеська Республіка: Research Institute of Crop Production.
  • Об’єднана Республіка Танзанія: Zanzibar Food and Drug Agency.
  • Республіка Казахстан: NJSC “Karaganda Medical University”.
  • м. Харків: Національний фармацевтичний університет, Харківський національний медичний університет, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Інститут мікробіології та імунології ім. І. І. Мечникова НАМН України, ДУ «Національний інститут терапії ім. Л.Т. Малої НАМН України», Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, 3ДНУ «НТК «Інститут монокристалів» НАН України», Державний біотехнологічний університет, ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України», Харківська загальноосвітня школа I-III ступенів №131.
  • м. Київ: Приватний заклад вищої освіти «Міжнародний Європейський Університет», Національний університет харчових технологій, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, Інститут органічної хімії, НАН України, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, ПВНЗ «Міжнародна академія екології та медицини», ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • м. Дніпро: Дніпровський державний медичний університет, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара.
  • м. Івано-Франківськ: Херсонський державний університет, Івано-Франківський національний медичний університет.
  • м. Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.
  • м. Мелітополь: Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького.
  • м. Чернігів: Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка.
  • м. Одеса: Одеський національний медичний університет,
  • м. Миколаїв: Чорноморський національний університет ім. Петра Могили.
  • м. Біла Церква: LLC BIOPHARMA PLASMA (ТОВ «БІОФАРМА ПЛАЗМА»).

Дякуємо всім колегам, що знайшли можливість взяти участь у конференції. Сподіваємось на тривалу й плідну наукову співпрацю!