10 – 16 травня 2015 р. закордонне стажування для викладачів “Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок”

Місце проведення заходу: місто Лодзь, країна Польща.

10-16.05.2015 ЛодзьПрограма стажування передбачає 108 годин (72 години лекційних та практичних занять та 36 годин самостійної роботи).

Делегація кафедри управління та економіка фармації ІПКСФ НФаУ: Зарічкова Марія Володимирівна та Артюх Тетяна Олександрівна взяли участь у закордонному стажуванні для викладачів “Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок”, яке проходило у рамках Європейських кваліфікаційних рамок – рамка кваліфікацій європейського простору вищої освіти та Європейська рамка кваліфікацій для навчання протягом життя (Lifelong Learning Programme). Організатори Фундація Central European Academy Studies and Certification (CEASC), Польща у співпраці з Університетом Інформатики (WSIiU), Лодзь, Польща та Центром Європейських Фондів (BFE), Лодзь.

Тематика стажування:

  • трирівнева система вищої освіти та кваліфікаційні рівні європейського освітнього простору. Їх порівняльний аналіз з українськими відповідниками. Рівні та засади визнання українських освітніх документів в європейському освітньому просторі;
  • проектний підхід в організації навчального процесу в європейських університетах. Формування навчальних планів з застосуванням проектного підходу;
  • практична реалізація в рамках організації навчального процесу принципу мобільності студентів та викладачів через використання спеціалізованих фондів ЄС, призначених для фінансування компоненту мобільності;
  • робота над власними обмінними, навчальними та дослідницькими проектами, фінансованими з джерел ЄС: приклади, досвід, вимоги до учасників подібних проектів.

Результати:

  • отримання диплому про стажування;
  • укладено угоду про співробітництво між Національним фармацевтичним університетом (м. Харків, Україна) в особі ректора – академіка НАН, професора Черниха Валентина Петровича з однієї сторони та Університету Інформатики та Мистецтв (м. Лодзь, Польща) в особі ректора – професора, доктора хабілітованого Анджея Новаковського з іншої сторони, виходячи з необхідності забезпечення потреб суспільства і держав у кваліфікованих фахівцях, поліпшення професійної та практичної підготовки майбутніх випускників, ефективного використання навчального та наукового потенціалу професорсько-викладацького складу, пожвавлення прямих зв’язків між сторонами, а також з метою координації спільних дій у наукових дослідженнях.
  • досягнута домовленість про співпрацю та наукову діяльність, академічні обміни, спільну розробка освітніх та наукових проектів на замовлення зацікавлених відомств України, Польщі та інших держав, спільну участь у міжнародних освітніх та наукових проектах.
  • досягнута домовленість про проведення за участю Сторін наукових, науково-практичних конференцій, семінарів, симпозіумів, круглих столів, а також підготовки науково-обґрунтованих підходів до вирішення економічних, соціальних та освітніх проблем. Створення спільних авторських колективів для розробки монографій, підручників, посібників та ін.
  • Освітня компонента угоди направлена на створення сучасних принципів: трансферу освітніх послуг, сумісності програм підготовки бакалаврів, магістрів за принципом підготовки «Подвійний диплом»; стажування науково-педагогічних працівників, обміну студентами в межах програм практик; створення навчально-методичного забезпечення у відповідності до сучасних тенденцій розвитку європейської освіти; створення системи дистанційної освіти; створення баз практичної підготовки; участь наукових працівників (кандидатів і докторів наук) Сторін у читанні лекцій, спецкурсів, проведенні семінарських і практичних робіт в іншої Сторони; відкриття нових спеціальностей і спеціалізацій за напрямками співдіяльності університетів партнерів.
  • Наукова компонента угоди базується на використанні закономірностей функціонування науково-технічних систем, і передбачає: розвиток зовнішніх зв’язків у галузі науки; взаємний обмін поточною науковою інформацією, яка представляє інтерес для іншої Сторони; спільне створення та використання науково-технічної інформації, наукових лабораторій, інформаційних ресурсів; створення об’єктів інтелектуальної власності в галузі освіти та науки, просування їх на ринок, комерціоналізація та інноваційне впровадження; конкурсна підтримка молодих вчених, у тому числі шляхом залучення до участі в конференціях, роботі у дослідницьких центрах, розширення інформаційних можливостей, всебічної підтримки молодих дослідників; залучення для наукового керівництва підготовкою дисертаційних досліджень висококваліфікованих науковців.
  • Творча компонента угоди відображає спільне історично-культурне коріння обох держав: знайомство з культурними традиціями України та Польщі; організація спільних художніх акцій, виставок, вернісажів; організація спільних мистецьких, творчих акцій, концертів, фестивалів; проведення тематичних тижнів.

Звіт про закордонне відрядження

Print Friendly, PDF & Email