17 листопада 2022 р. проведено V науково-практичну internet-конференцію з міжнародною участю «Механізми розвитку патологічних процесів і хвороб та їх фармакологічна корекція»

17 листопада 2022 р. кафедрою нормальної та патологічної фізіології проведено V науково-практичну internet-конференцію з міжнародною участю «Механізми розвитку патологічних процесів і хвороб та їх фармакологічна корекція»

Проведення в Національному фармацевтичному університеті  кафедрою нормальної та патологічної фізіології щорічної науково-практичної internet-конференції з міжнародною участю «Механізми розвитку патологічних процесів і хвороб та їх фармакологічна корекція»  стало доброю традицією, яка 17 листопада 2022 р. була проведена вп’яте.

Актуальність проблематики проведення V Науково-практичної internet-конференції з міжнародною участю «Механізми розвитку патологічних процесів і хвороб та їх фармакологічна корекція» ґрунтується на знаннях основних прийомів професійної діяльності провізорів і лікарів, участі в інструментальних методах дослідження механізмів розвитку функціональних порушень органів та систем організму при патологічних процесах і хворобах, їх фармакологічній корекції.

Представлення результатів власних досліджень, їх обговорення, дискусія між здобувачами вищої освіти та молодими вченими сприяло отриманню консенсусу з ключових дискутабельних питань, збагаченню новими ідеями і отриманню стимулу до подальшої наукової праці. Обговорення актуальних проблем медицини та фармації здійснювалось з провідними вченими Університету, інших закладів вищої освіти та наукових установ України.

Урочисте відкриття конференції розпочалося зі слів привітання та побажання плідної праці учасникам конференції від проректора закладу вищої освіти з науково-педагогічної роботи, доктора фармацевтичних наук, проф. Інни Миколаївни Владимирової та завідуючої кафедри нормальної та патологічної фізіології, проф. Надії Миколаївни Кононенко.

V Науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Механізми розвитку патологічних процесів і хвороб та їхня фармакологічна корекція» об’єднала понад 200 науковців, серед яких здобувачі вищої освіти, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України, науковці науково-дослідних установ, представники практичної медицини, а саме:

  • ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України»
  • ДУ «Інститут фармакології та токсикології НАМН України»
  • ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України»
  • ДУ «Інститут охорони здоров’я  дітей та підлітків НАМН України»
  • ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії імені В.Т. Зайцева НАМН України»
  • ДУ «Інститут проблем ендокринної патології імені В.Я. Данилевського НАМН України»
  • ДУ «Національний інститут терапії ім. Л.Т. Малої НАМН України»
  • ДУ «Інститут дерматології та венерології НАМН України»
  • Інститут проблем кріобіології та кріомедицини НАН України
  • Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
  • Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України
  • Буковинський державний медичний університет
  • Запорізький державний медичний університет
  • Івано-Франківський національний медичний університет
  • Національний фармацевтичний університет
  • Полтавський державний медичний університет
  • Харківський національний медичний університет
  • Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
  • Ужгородський національний університет
  • Херсонський державний університет

Серед іноземних науковців на конференції були присутні представники Pomeranian University in Slupsk, Poland.

Конференція була представлена пленарним засіданням, де були заслухані 15 доповідей від учасників конференції. Під час обговорення наукових робіт було відзначено високий рівень доповідачів. Усі доповідачі та учасники конференції отримали програму, сертифікати та збірник тез.

Наукові публікації у вигляді 160 тез представлені у науковому виданні «Тези доповідей V Науково-практичної internet-конференції з міжнародною участю «Механізми розвитку патологічних процесів і хвороб та їхня фармакологічна корекція»» (17 листопада 2022 року). Усі роботи було перевірено на академічну доброчесність. Конференція стала знаменною подією в житті наукової молоді, виявила чимало обдарованих фахівців, які продемонстрували високий рівень проведених наукових досліджень і отримали схвальну оцінку оргкомітету і своїх колег.

У цілому конференція мала дуже високий професійний та науковий рівень, було багато дискусій, під час пленарного засідання – запитань аудиторії доповідачам, що, безумовно, є запорукою успішного обміну науковими дослідженнями та знаннями з практичних питань. V Науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Механізми розвитку патологічних процесів і хвороб та їхня фармакологічна корекція» надала можливість об’єднатися відомим вченим, дослідникам, практикуючим лікарям і фахівцям суміжних напрямів для обміну досвідом, розширити професійні зв’язки і ділові стосунки, що сприяли підвищенню головного результату медичної та фармацевтичної науки – поліпшенню стану здоров’я населення і профілактики захворювань.

РІШЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

  1. Слід розвивати, як перспективний напрямок наукових досліджень, подальше поглиблене вивчення негативних факторів на організм, зокрема тютюнопаління, та їх наслідків на основні функціональні системи організму з експериментальним обґрунтуванням розробки нових способів їх патогенетичної корекції.
  2. Вважати як важливий напрямок теоретичної і практичної медицини всебічне дослідження механізмів репродуктопатій та впровадження засобів їх корекції  у  практику.
  3. Надавати належну увагу вивченню негативного впливу різноманітних харчових добавок на серцево-судинну, дихальну, травну та інші системи організму.
  4. Продовжити вивчення негативних факторів стресу, а також стреслімітуючої, адаптивної дії лікувальних засобів на організм.
  5. Розширювати та зміцнювати зв’язки між навчальними та науково-дослідними закладами України з метою спільного планування  комплексних наукових тем і раціонального використання нової діагностичної та лікувальної апаратури, лабораторних приладів, дефіцитних реактивів, впровадження нових методів дослідження.
  6. Розвивати науковий потенціал молодих вчених закладів вищої освіти України.
  7. Наукові дослідження здобувачів вищої освіти та молодих вчених проводити на базі доказової медицини та біоетичної оцінки роботи.
  8. Провести в наступному році VI науково-практичну конференцію з даної тематики із залученням кафедр і науково-дослідних установ клінічного профілю.

Детальна інформація щодо конференції розміщена на сайті нормальної та патологічної фізіології НФаУ

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email