20 листопада 2019 р. кафедра управління якістю провела лекцію-семінар «Рециклінг – життя без сміття»

15 листопада відзначається Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки.

Останнім часом світове співтовариство стало приділяти все більше уваги розв’язанню екологічних проблем, раціональному використанню природно-ресурсного потенціалу регіону, розвитку рециклінгу.

Рециклінг – це процес повернення ресурсоцінних компонентів в життєвий круговорот. У розвинених країнах світу рециклингом відходів займаються давно і серйозно, над розробкою ефективних технологій працюють кращі лабораторії, в суспільстві змінюється погляд на сміття, як кінцевий продукт використання.

Кафедра управління якістю вже не вперше долучається до міжнародної ініціативи та проводить освітньо-пізнавальні заходи щодо проблем вторинної переробки та збереження національної екосистеми.

Головна мета заходу – привернути увагу студентів до проблем екологічного забруднення та навчити їх відповідально поводитися з відходами. На кафедрі управління якістю прийоми рециклінгу вивчаються на дисципліні Основи екологічного менеджменту.

Під час заходу оговорили ряд питань щодо нормативно-правових та економічних аспектів поводження з відходами в Україні (доцент Тетяна Зборовська), стану поводження з побутовими відходами в країнах ЄС та Україні (доцент Олена Ткаченко) та джерел забруднення навколишнього середовища побутовими відходами (доцент Юрій Губін).

Сподіваємося, що зусилля кафедри підвищать обізнаність та соціальну відповідальність студентів щодо розвитку питань вторинної переробки та екологічної безпеки.