20 листопада 2020р. відбувся галузевий семінар «Антибіотики: погляд з минулого в майбутнє»

Семінар був проведений на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології та присвячений Всесвітньому тижню «Правильне застосування антибіотиків» (18 листопада – 24 листопада 2020).

У заході взяли участь представники закладів вищої освіти України, науково-дослідних установ, викладачі кафедри та студенти.

З доповідями на найактуальніші теми сьогодення виступили:

• доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології Тернопільського медичного університету ім. Горбачевського, к.мед.н. Покришко О.В. «ФОРМУВАННЯ АНТИБІОТИКОРЕЗИСТЕНТНОСТІ У ПАЦІЄНТІВ ВІДДІЛЕНЬ ХІРУРГІЧНОГО ПРОФІЛЮ»
  • доцент кафедри клінічної мікробіології та імунології ХМАПО к.мед.н. Кучма І.Ю. представила доповідь на тему «АНТИБІОТИКАССОЦІЙОВАНА ДІАРЕЯ»
  • завідувачка лабораторії мікробіології  ДУ «Інститут дерматології та венерології НАМН України», к.мед.н. Джораева С.К. представила доповідь «ОПРЕДЕЛЕНИЕ УРОВНЕЙ АНТИБИОТИКОРЕЗИСТЕНТНОСТИ ВОЗБУДИТЕЛЕЙ ОППОРТУНИСТИЧЕСКИХ ИНФЕКЦИЙ В УСЛОВИЯХ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГИЧЕСКОЙ КЛИНИКИ»
  • доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології НФаУ Дубініна Н.В. презентувала доповідь «АСПАРАГІНОВА КИСЛОТА ТА ЇЇ СИНЕРГІЗМ З АНТИБІОТИКАМИ»

Активну участь у заході брали студенти спеціальностей «Клінічна фармація» та «Лабораторна діагностика»:

• Дмитрієва А. (ЛД, 4 к)
  • Заїка О.(КФ, 3 к);
  • Артеменко П. (КФ, 3 к);
  • Мандрикіна Х.(ЛД, 2к (3,0);

Також свої доповіді представили:

• Майборода Р. (ЛД, 2к (3,0) – «Історія відкриття цефалоспоринів»;
  • Бабич Д. Та Лугова Д. (ЛД, 4 к (4,0) – «Побічна дія антибіотиків»;
  • Приступа Є. (КФ, 3 к) – «Винахідник антибіотика, що переміг туберкульоз»