24 березня 2023 р. відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «ПРОБЛЕМИ ТА ДОСЯГНЕННЯ СУЧАСНОЇ БІОТЕХНОЛОГІЇ»

24 березня 2023 р. кафедрою біотехнології Національного фармацевтичного університету була проведена ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «ПРОБЛЕМИ ТА ДОСЯГНЕННЯ СУЧАСНОЇ БІОТЕХНОЛОГІЇ».

Участь у заході прийняли близько 400 науковців та освітян, здобувачів вищої освіти та молодих науковців України та зарубіжжя, представників вітчизняних біотехнологічних підприємств різних галузей.

Тематика доповідей охоплювала широке коло питань:

• Фармацевтична та медична біотехнологія, перспективні біологічно активні речовини
  • Харчова біотехнологія, функціональні харчові продукти
  • Екологічна біотехнологія, природоохоронні технології
  • Біотехнологія у рослинництві, тваринництві та ветеринарії
  • Розробка, виробництво, забезпечення та контроль якості лікарських засобів
  • Мікробіологічні дослідження на етапах розробки, виробництва та контролі якості харчових продуктів, ветеринарних та лікарських препаратів
  • Організаційно-економічні аспекти діяльності біотехнологічних та фармацевтичних підприємств
  • Проектування біотехнологічних виробництв
  • Маркетингові дослідження у біотехнології та фармації
  • Досягнення науковців та практиків у різних галузях біотехнології відображені у понад 220 тезах учасників конференції та представлені у 18 доповідях.

В рамках конференції було проведено круглий стіл «Сучасні тенденції у підготовці здобувачів вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія».

Особливу зацікавленість учасників круглого столу викликало питання академічної мобільності здобувачів вищої освіти та викладачів. Своїм досвідом поділилися завідувачка кафедри біотехнології, біофізики та аналітичної хімії НТУ «ХПІ» професорка, доктор технічних наук Ольга Близнюк та декан факультету біотехнологій Державного біотехнологічного університету професорка, кандидат сільськогосподарських наук Олена Щербак.

В дискусії прийняли участь проректор закладу вищої освіти з науково-педагогічної роботи НФаУ, професорка, доктор фармацевтичних наук Вікторія Кузнєцова, декан факультету фармацевтичних технологій та менеджменту НФаУ, доцент закладу вищої освіти кафедри технології ліків, кандидат фармацевтичних наук Наталія Живора, провідний науковий співробітник відділу кріоцитології Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Наталія Шпакова та старший науковий співробітник Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАНУ Олена Гудзенко.