25 травня 2021 р. на базі кафедри управління, економіки та забезпечення якості у фармації НФаУ відбулася ювілейна XV науково-практична конференція з міжнародною участю «Управління якістю в фармації»

Науковий захід був присвячений обговоренню актуальних наукових та практичних проблем управління, забезпечення та контролю якості у фармацевтичному секторі сфери охорони здоров’я й залучив науковців, фахівців-практиків, викладачів закладів вищої освіти та дослідників, докторантів, аспірантів, підприємців із України та зарубіжжя.

У роботі конференції взяли участь вчені провідних ЗВО та науково-дослідних інститутів України (Харків, Тернопіль, Чернівці, Одеса, Київ, Львів, Дніпро, Краматорськ, Лиман та ін.), зарубіжжя (Республіка Білорусь, Республіка Таджикистан), ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» МОЗ України, фахівці-практики провідних фармацевтичних підприємств та установ України (ТОВ «ФК «Здоров’я», ПАТ «Фармак», ТОВ «Фармекс Груп», ТОВ «ЧОЦСК «ЧЕРКАСИ-ПЛАЗМА», Східне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, Асоціація Операторів ринку медичних виробів (® AMOMD) тощо).

XV науково-практична конференція з міжнародною участю «Управління якістю в фармації» проходила на платформі відеоконференції Zoom за напрямами:

1. Тенденції та перспективи розвитку забезпечення й управління якістю в фармації.
  2. Стандартизація і забезпечення якості на етапах життєвого циклу лікарських засобів (від розробки й досліджень – до виробництва, реалізації та застосування).
  3. Упровадження й розвиток систем управління якістю (QMS) та інтегрованих систем управління (IMS) на хіміко-фармацевтичних і біотехнологічних підприємствах.
  4. Підготовка кадрів з контролю, забезпечення та управління якістю для фармацевтичного сектора сфери охорони здоров’я.
  5. Організація та удосконалення діяльності підрозділів з управління якістю на фармацевтичних підприємствах.
  6. Управління ризиками для якості фармацевтичної продукції.
  7. Аудити на підприємствах фармацевтичного сектору.
  8. Діяльність з кваліфікації (приміщень, обладнання, систем) і валідації (технологічних процесів, процесів очистки, аналітичних методик) на фармацевтичних підприємствах.
  9. Забезпечення якості вимірювань у лабораторіях з контролю якості лікарських засобів.
  10. Регуляторна діяльність у сфері обігу лікарських засобів.
  11. Управління якістю у практиці аптечних закладів і дистрибуторських компаній.
  12. Питання якості харчових добавок, ветеринарної та косметичної продукції.
  13. Системи екологічного, енергетичного, соціального управління та інші системи управління на підприємствах різних галузей.

За підсумками ХV науково-практичної конференції з міжнародною участю «Управління якістю у фармації» видана збірка матеріалів конференції, що містить публікації різної спрямованості, які представляють узагальнені результати досліджень теоретичних і практичних аспектів управління, забезпечення й контролю якості у фармацевтичному секторі сфери охорони здоров’я, які виконувалися на підприємствах з виробництва і дистрибуції лікарських засобів, аптечних закладах, лабораторіях, дослідницьких центрах та інших організаціях фармацевтичного профілю.

Учасники конференції висловили сподівання, що фахівці з проблем управління, забезпечення та контролю якості у фармацевтичному секторі сфери охорони здоров’я внесуть вагомий внесок у нарощення конкурентного потенціалу вітчизняних фармацевтичних компаній, і їхня плідна праця буде спрямована на створення в Україні ефективної системи лікарського забезпечення населення. Учасники надали високу оцінку організації роботи конференції та висловили побажання про щорічне проведення заходу.

Учасники конференції отримали сертифікати конференції.

Електронна версія збірки матеріалів, сертифікат учасника, програма конференції та презентації доповідачів доступні для завантаження на сайті кафедри управління, економіки та забезпечення якості у фармації.