Науковці НФаУ – переможці конкурсу «Молодий новатор»

26 квітня 2023 р. науковці Національного фармацевтичного університету взяли участь у засіданні круглого столу «Молодь. Інновації. Майбутнє». З вітальним словом виступили Наталя Петренко, директорка ХДНБ ім. В. Г. Короленка, головкиня Харківського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, та Андрій Васильєв, заступник директора Департаменту науки і освіти ХОВА канд. юрид. наук.

Лариса Пижова, головкиня оргкомітету Конкурсу, заступниця голови Товариства винахідників і раціоналізаторів України, підвела підсумки конкурсу «Молодий новатор», який проводився Харківською обласною радою товариства винахідників і раціоналізаторів та Харківською державною науковою бібліотекою ім. В.Г. Короленко за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації.

Крюкова Анна, асистент кафедри аптечної технології ліків стала переможцем у двох номінаціях та отримала дипломи I ступеня:

Номінація «Краща інноваційна пропозиція»:

Крюкова Анна Ігорівна «Спосіб хроматографічного визначення аргініну та глутамінової кислоти квасолі звичайної стулок плодів»  Патент на винахід  № 121409 Спосіб хроматографічного визначення аргініну та глутамінової кислоти квасолі звичайної стулок плодів (співавтори патенту: Губарь С.М., Владимирова І.М., Котов А.Г., Котова Е.Е.)

Номінація «Краща публікація в області інновацій»:

Крюкова Анна Ігорівна «Розробка зеленої технології виробництва та дослідження гарпагофітуму лежачого коренів екстракту сухого» (співавтори статті: Литкін Д.В., Владимирова І.М.)

Соловйова Аліна, асистент кафедри біотехнології отримала диплом II ступеня у номінації:

Номінація «Краща інноваційна пропозиція»:

Соловйова Аліна Володимирівна «Спосіб отримання фармацевтичної композиції для профілактики та лікування дерматологічних захворювань» Патент на корисну модель UA 151415 U Спосіб отримання фармацевтичної композиції для профілактики та лікування дерматологічних захворювань (співавтор патенту: Калюжная О.С.)

Зборовська Тетяна, доцент кафедри управління та забезпечення якості у фармації отримала диплом II ступеня у номінації:

Номінація «Кращий новатор»:

Зборовська Тетяна Володимирівна «Антидіарейний засіб у твердій лікарській формі з вмістом цинку та срібла» Патент UA 145072 U Антидіарейний засіб у твердій лікарській формі з вмістом цинку та срібла (співавтори патенту: Губін Ю.І., Лебединець В.О.)

Вітаємо переможців – науковців університету! Бажаємо подальших наукових досягнень!