Фармація (освітньо-професійна програма)

Провізор — це гідна європейська заробітна плата, високий рівень життя,

приналежність до інтелектуальної еліти.

Бути провізором — це значить бути лідером, справжнім господарем своєї долі!

Фармація — одна з найдавніших сфер людської діяльності, яка зародилася на зорі цивілізації для забезпечення найважливішої потреби людини – бути здоровою. Можна без перебільшення сказати, що фармація — це одна з фундаментальних і давніх галузей медицини. Протягом розвитку усієї історії цивілізації, пошуку, вивченню і виготовленню лікарських засобів присвячували все життя видатні вчені світу. Фармація — це галузь надзвичайно динамічного розвитку, яка тісно зв’язана з найновішими світовими досягненнями науки, а провізор — це спеціаліст соціально орієнтований та надзвичайно необхідний для суспільства.

В арсеналі медиків тисячі найменувань ліків, перед якими відступає більшість хвороб. Сьогодні ліки можуть радикально змінити життя людини: створити профілактичний бар’єр захворюванням, забезпечити психологічну, емоційну гармонію з навколишнім світом, подарувати людині відчуття повноти буття, працездатність, енергію.

Українська фармація має міцні історичні традиції, а місто Харків вважається «фармацевтичною» столицею країни. Саме тут розташовані мережі потужних заводів-виробників лікарських засобів, провідних науково-дослідних інститутів, аптечних установ, перша в Україні Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів та флагман вітчизняної фармацевтичної освіти — Національний фармацевтичний університет.

Підготовка студентів здійснюється на високому навчально-методичному рівні з використанням навчальних класів, обладнаних сучасною комп’ютерною технікою. Освіта у НФаУ надає провізорові системні та змістовні знанням з фармакології та фармакотерапії, хімії, аптечної технології ліків, організації та економіки фармації, менеджменту та маркетингу, фармакоекономіки тощо.

Випускник НФаУ може працювати в:

 • аптеках та їх структурних підрозділах;
 • фармацевтичних компаніях;
 • фармацевтичних фірмах;
 • аптечних базах, складах;
 • контрольно-аналітичних лабораторіях;
 • фармацевтичних фабриках, заводах;
 • науково-дослідних інститутах;
 • клініко-діагностичних лабораторіях;
 • хіміко-фармацевтичних підприємствах, підприємствах біотехнологічної, мікробіологічної та парфумерно-косметичної галузей;
 • службах санітарно-епідеміологічного контролю;
 • митній службі;
 • економіко-маркетингових структурах підприємств.

Провізор володіє найбільшим спектром фахових компетенцій і не має проблем із працевлаштуванням у будь-якій країні світу. Провізор — одна з найзатребуваніших у світі професій. Її заслужена престижність, шляхетність підтверджуються світовим досвідом, стрімким розвитком фармації у світі, високою концентрацією капіталовкладень у галузь, мільярдними прибутками фармацевтичних компаній. Значна кількість адміністративних посад у фармацевтичній галузі дозволяє реалізувати найсміливіші плани та задовольнити будь-які творчі амбіції, надає широкі можливості для професійного росту провізорів.

Отже, провізор — спеціаліст, фах якого, в силу своєї багатовекторності завжди відповідає вимогам часу.

ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ 

 

Print Friendly, PDF & Email