Національний фармацевтичний університет

Ліцензія НФаУ

Корпоративний стиль НФаУ

Золота книга пошани НФаУ

пушкинская 53Витоки фармацевтичної освіти на Харківщині сягають початку 19 століття і пов’язані із заснуванням Харківського імператорського університету, на базі якого у 1812 році була відкрита фармацевтична лабораторія.

Майже через сто років, у 1921 році, у столичному на той момент Харкові, було відкрито перший фармацевтичний інститут, який і сьогодні, у 21 сторіччі, під брендом «Національний фармацевтичний університет» є єдиним в Україні закладом вищої освіти фармацевтичного профілю.

Освітній процес в університеті здійснюється за 6 галузями знань та 8 спеціальностями за освітньо-кваліфікаційними рівнями «молодший спеціаліст», «спеціаліст», освітніми ступенями «бакалавр», «магістр», освітньо-науковим ступенем PhD.

Кадровий склад університету налічує  621  НПП, з них 145 – доктор наук,  460 – кандидати наук, 339-доценти, 1 академік НАН України, 9 академіків та член-кореспондентів Національної та галузевих громадських академій наук України, 14 Заслужених діячів науки і техніки2 Заслужених працівника охорони здоров’я1 Заслужений винахідник України2 Заслужених працівника фармації3 Заслужених працівника освіти4 лауреати Державної премії України в галузі науки та технікиспівробітники, удостоєні Почесних звань НФаУ

В університеті, окрім 6 факультетів і 46 кафедр, функціонують: Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації, Коледж НФаУ, 5 науково-дослідних лабораторій, Клініко-діагностичний центр з лабораторією клінічної діагностики, Науково-методична лабораторія з питань фармацевтичної освіти МОЗ України, 24 тренінгові лабораторії, центр дистанційних технологій навчання, наукова бібліотека, центр здоров’я, спорту та відпочинку, харчувальний комплекс.

Національний фармацевтичний університет є членом Європейської Асоціації фармацевтичних факультетів (EAFP), Міжнародної фармацевтичної федерації (FIР), Великої Хартії Університетів (The Magna Charta Universitatum), Міжнародної асоціації університетів (IAU). Науковці університету мають індивідуальне членство у 50 фахових організаціях. Міжнародне освітньо-наукове партнерство здійснюється з 50 установами із 30 держав.

У НФаУ діє 22 наукових школи, вченими створено 164 лікарський препарат, працюють три спеціалізовані вчені ради за науковими спеціальностями: «Фармацевтична хімія та фармакогнозія», «Фармакологія»; «Технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація», «Стандартизація та організація виробництва лікарських засобів».

image_pdfimage_print