8 лютого 2024 р. Державний експертний центр МОЗ України (ДЕЦ) та Національний фармацевтичний університет підписали меморандум про співпрацю

Розвиток освітньої, наукової, експертної та дослідницької сфер

 
8 лютого 2024 р.  Державний експертний центр МОЗ України (ДЕЦ) та Національний фармацевтичний університет підписали меморандум про співпрацю, метою якого є розвиток співробітництва в освітній, науковій, науково-експертній, науково-дослідній сферах. 
 
Документ підписали директор ДЕЦ Михайло Бабенко та в.о. ректора НФаУ Алла Котвіцька. На підписанні також були присутні заступник директора з питань реєстрації та фармаконагляду ДЕЦ Євгенія Ішкова (Ткаченко), заступник директора з клінічних випробувань Михайло Лобас та керівник Агенції, д.ф.н, професор, Заслужений працівник охорони здоров’я України Олександр Гудзенко
 
У рамках Меморандуму сторони домовилися здійснювати спільні заходи, метою яких є діяльність в сфері охорони здоров’я, спрямована на забезпечення населення якісними, ефективними та безпечними лікарськими засобами; розвиток кадрового потенціалу системи охорони здоров’я, а також фармацевтичної й медичної освіти і науки; розвиток освітньо-наукового потенціалу фармацевтичної та медичноі сфери.
 
У рамках Меморандуму також запланована співпраця щодо підготовки фахівців за новими напрямами – фармаконагляду, оцінки медичних технологій (HTA, Health Technology Assessment), клінічних досліджень тощо. 
«З огляду на перелік заходів, які проводить Державний експертний центр, ми можемо виступати як методичною, так і експертною базою цих заходів, –  відзначає в. о. ректора НФаУ  Алла Котвіцька. – Національний фармацевтичний університет готовий до того, щоб упровадити програму підготовки фахівців за будь-якими векторами роботи ДЕЦ. Ми маємо розроблені освітні програми, які можуть забезпечити відповідними фахівцями. НФаУ вже понад сторіччя є головним кадровим донором для всіх сегментів фармації. Академічна спільнота НФаУ постійно працює над розширенням спектру авторських освітніх програм, які створюються на вимогу часу. Зокрема, освітня програма «Оцінка технологій охорони здоровʼя», як короткострокова магістерська, була розроблена та апробована ще у 2019 році. Наразі науково-методичне підґрунтя таких напрацювань стало базою для циклів спеціалізації цього напряму. Це свідчить про наявний науково-методичний досвід науково-педагогічного колективу НФаУ у питаннях розробки унікальних програм підготовки, у тому числі й на післядипломному рівні».
 
Наказ МОЗ України від 24.01.2024 №112 запроваджує післядипломну підготовку, яка дозволяє фахівцям з базовою фармацевтичною чи медичною освітою пройти, відповідно, тримісячний або шестимісячний курс підвищення кваліфікації й отримати посвідчення державного зразка за новими спеціалізаціями. 
 
«Ми вже розробили освітні програми. Сьогодні Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ розпочав підготовку до набору слухачів за циклами спеціалізації «Фармаконагляд» та «Оцінка медичних технологій», – сказала Алла Котвіцька.
 
Print Friendly, PDF & Email