Станкевич Іван Миколайович (1829-1882)

Станкевич И.Н.
Станкевич Іван Миколайович (1829-1882)

Іван Миколайович Станкевич походив з дворян Київської губернії. Закінчив медичний факультет університету Святого Володимира в Києві, де після проходження додаткової підготовки за кордоном отримав ступень доктора та захистив докторську дисертацію на тему “Гістологія сухожиль в нормальному і патологічному стані”. У Харкові цінився не тільки як лектор і вчений, але і як гуманний лікар. Твори І.М. Станкевича, окрім дисертації: “Про будову і розвиток пахиональных модуляцій” (Київ, 1861); “Критичний розбір міркувань Вермана “Про очне дзеркало” (“Совр. Медиц.”, 1860).

У 1860 р. його затверджено доцентом, у 1864 р. – екстраординарним, а в 1865 р. – ординарним професором кафедри фармакології Харківського університету. Сучасники відзначали цікавий характер лекцій І.М. Станкевича і те що він був хорошим практичним лікарем.

Професор І.М. Станкевич викладав студентам фармакологію.

У 1877 р. у зв’язку з хворобою професор І.М. Станкевич залишив керівництво кафедрою.

Помер Іван Миколайович Станкевич у 1882 р.