Підготовка здійснюється з 1992 року
* Місячна вартість навчання за контрактом розрахована, виходячи з тривалості навчального року, що становить 10 місяців. Оплата може здійснюватися щомісячно, щосеместрово або щорічно, або одразу за всі роки навчання.
Спеціальність I8 Фармація
Спеціалізація 226.02 Промислова фармація
Галузь знань І Охорона здоров’я та соціальне забезпечення
Освітній ступінь магістр
очна (денна) форма
4 роки 10 місяців – на основі ПЗСО (повної загальної середньої освіти)
3 роки 10 місяців – на основі:
- НРК5 (фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр, молодший спеціаліст) за спеціальностями 221 Стоматологія, 222 Медицина, 223 Медсестринство, 224 Технології медичної діагностики та лікування, 226 Фармація / Фармація, промислова фармація, 227 Фізична терапія, ерготерапія.
- НРК6 (бакалавр), НРК7 (магістр, спеціаліст) будь-якої галузі знань, будь-якої спеціальності.
- Навчання для осіб, які навчаються у закладах вищої освіти
заочна форма
5 років 6 місяців – на основі ПЗСО (повної загальної середньої освіти).
4 роки 6 місяців – на основі:
- НРК5 (фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр, молодший спеціаліст) за спеціальностями 221 Стоматологія, 222 Медицина, 223 Медсестринство, 224 Технології медичної діагностики та лікування, 226 Фармація/Фармація, промислова фармація, 227 Фізична терапія, ерготерапія.
- НРК6 (бакалавр), НРК7 (магістр, спеціаліст) будь-якої галузі знань, будь-якої спеціальності.
- Навчання для осіб, які навчаються у закладах вищої освіти
Освітня програма (далі ОП) «Технології фармацевтичних препаратів» (ТФП) для здобувачів вищої освіти зі спеціальності І8 Фармація галузі знань І Охорона здоров’я та соціальне забезпечення у Національному фармацевтичному університеті (НФаУ) спрямована на підготовку фахівців для фармацевтичної промисловості та є продовженням відкритої у 1992 році спеціальності «Промислова фармація».
У 1992 році для забезпечення фармацевтичних підприємств України кваліфікованими кадрами додатково до наявної класичної фармацевтичної освіти, за ініціативою Української фармацевтичної академії (правонаступниками якої є НФАУ, НФаУ), до Переліку напрямів і спеціальностей було внесено спеціальність «Промислова фармація» з ліцензованим обсягом прийому 150 осіб. Відтоді почалася підготовка фахівців для виробничої, наукової та організаційно-керівної діяльності у сфері розробки та виробництва лікарських засобів. З 1995 року розпочато набір здобувачів на заочну форму навчання за цією спеціальністю.
До 1997 року підготовку фахівців за спеціальністю «Промислова фармація» проводили в напрямі «Хімічна технологія та інженерія», згодом спеціальність було переведено до напряму підготовки «Фармація» і перейменовано на «Технологія фармацевтичних препаратів» (нині на «Технології фармацевтичних препаратів»). З 1998 року у НФаУ було вперше розпочато підготовку магістрів з промислової фармації.
Основна ціль ОП – підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців у галузі охорони здоров’я, здатних вирішувати проблеми фармацевтичної галузі, що пов’язані з виготовленням, зберіганням, контролем якості лікарських засобів (ЛЗ), активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ), парфумерно-косметичної та біотехнологічної продукції, дієтичних добавок із застосуванням знань теоретичних основ і виробничих закономірностей отримання лікарських форм. ОП дозволяє опанувати та використовувати на практиці сучасні методи контролю технологічних операцій і готової продукції; проектування промислових підприємств з урахуванням вимог техніки безпеки, охорони праці і навколишнього середовища; використання в практичній діяльності програмного забезпечення; здійснення маркетингових досліджень на основі наукового планування виробництва і прогнозування його розвитку.
Особливістю ОП є удосконалена протягом більше ніж 30 років міждисциплінарна та багатопрофільна підготовка фахівців промислової фармації; залучення до проведення занять кваліфікованих фахівців промислового виробництва, соціальних служб, установ і організацій державного і приватного секторів; студентоцентрованість, висококваліфікований кадровий потенціал; сучасна матеріальна база.
ОП є актуальною та дозволяє здобувачам отримати сучасні знання з технології лікарських засобів і раціонально використовувати ефективні технологічні підходи та методи у подальшій професійній діяльності на провідних фармацевтичних підприємствах Україні та за кордоном.
Сьогодні завдяки сталому розвитку фармацевтичної галузі України підготовка здобувачів вищої освіти за ОП ТФП у НФаУ здійснюється за навчальними планами з урахуванням сучасних тенденцій фармацевтичної технології. Широкий спектр підготовки з питань фармації, інженерії, проєктування, роботи з документацією дає змогу випускникам працювати на підприємствах з виробництва лікарських засобів, активних фармацевтичних інгредієнтів, дієтичних добавок, профілактичних напоїв і чаїв, косметичної продукції тощо. Важливою складовою в підготовці промислових фармацевтів є комбінація в навчальному плані фундаментальних, загальноінженерних, медико-біологічних, організаційно-економічних, хімічних і технологічних освітніх компонент, що дає перевагу випускникам НФаУ на робочих місцях.
ОП ТФП у 2023 році була удосконалена з урахуванням вимог професійного стандарту «Промисловий фармацевт» та стандарту вищої освіти.
Освітня кваліфікація «магістр промислової фармації» завжди затребувана на ринку праці. Специфіка виробництва, жорсткі вимоги до якості готового продукту висувають підвищені вимоги до кваліфікації фахівців. Враховуючи геополітичну ситуацію, можна прогнозувати подальше збільшення попиту на висококваліфікованих спеціалістів для роботи на фармпідприємствах.
Завдяки високій якості викладання, професійній компетентності викладачів, активній підтримці стейкхолдерів, наявності актуальної навчально-методичної літератури, зацікавленості студентів, а також потужній міжнародній складовій (участь здобувачів у програмах Erasmus+, академічній мобільності та грантових ініціативах), освітня програма “Технології фармацевтичних препаратів” у 2024 році успішно пройшла акредитацію Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та отримала статус “Зразкова”.
- Практично орієнтована підготовка: освітня програма ретельно сформована для підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних реалізуватися у сучасному світі фармації. Ми робимо унікальний акцент на виробництві, зберіганні та контролі якості лікарських засобів, дієтичних добавок, косметичних препаратів, використовуючи останні досягнення технологій та виробничих стандартів.
- Інноваційний підхід: програма дозволяє здобувачам вивчати та застосовувати сучасні методи контролю технологічних процесів і готових продуктів. Ви матимете можливість зануритися в світ програмного забезпечення та здійснювати маркетингові дослідження, отримуючи необхідний інструментарій для майбутньої успішної кар’єри.
- Багаторічний досвід та експертність: освітня програма відома понад 30-річним досвідом у міждисциплінарній та багатопрофільній підготовці фахівців. Вам не просто передадуть знання – ви матимете можливість навчатися у кращих – до викладання залучені фахівці промислового виробництва та представники ключових секторів галузі.
- Сучасна матеріальна база: ви матимете можливість працювати із сучасним обладнанням і технологіями нашої матеріальної бази, щоб максимально удосконалити свої навички та підготуватися до можливостей, які чекають у світі фармації.
- Студентоцентричність та кадровий потенціал: програма пишається висококваліфікованим кадровим потенціалом та студентоцентрованістю. Ви не просто отримаєте знання, але й розвиватимете свій власний потенціал, будете оточені командою експертів, які прагнуть досягнення вашого успіху.
- Сучасні знання для майбутнього: програма актуальна і не лише дозволяє отримати сучасні знання, але й використовувати їх у практиці, бути лідером на провідних фармацевтичних підприємствах не тільки в Україні, але й за її межами.
Випускники освітньої програми «Технології фармацевтичних препаратів»:
- Уміють швидко ухвалювати рішення під час нестандартних ситуацій.
- Уміють критично мислити та здатні брати на себе відповідальність.
- Володіють знаннями та вміннями, необхідними для виробництва лікарських засобів, ветеринарної та косметичної продукції, дієтичних добавок.
- Можуть проводити контроль якості фармацевтичної та парафармацевтичної продукції, визначити фальсифіковану продукцію, дослідити синтетичну або рослинну субстанцію..
- Можуть займатись науково-дослідною роботою з розробки нових і удосконалення наявних лікарських засобів.
- Мають навички керівника фармацевтичного підприємства.
- Вільно комунікують державною та англійською мовами усно й письмово.
Випускова кафедра Промислової технології ліків та косметичних засобів систематично співпрацює з такими інституціями:
- Тартуський Університет (м. Тарту, Естонія)
- Університет Бургундії (м. Діжон, Франція)
- Опольський Університет (м. Ополє, Польща)
- Університет Валенсії (м. Валенсія, Іспанія)
- Науково-дослідний інститут Люблінського науково-технологічного парку (м. Люблін, Польща)
- Казахський національний медичний університет імені С. Д. Асфендіярова (м. Алмати, Казахстан)
- Ташкентський фармацевтичний інститут (м. Ташкент, Узбекистан)
Загалом НФаУ має тісні зв’язки з понад 50 науково-дослідними закладами по всьому світу. І кожен з цих Університетів та інститутів готовий співпрацювати з викладачами та здобувачами ОП «Технології фармацевтичних препаратів».
На підприємствах з виробництва:
- лікарських засобів;
- активних фармацевтичних інгредієнтів;
- дієтичних добавок, профілактичних напоїв і чаїв;
- косметичної продукції тощо..
У науково-дослідних установах з розробки лікарських засобів на основі рослинної та синтетичної сировини; лабораторіях аналізу фармацевтичної, косметичної, хімічної продукції.
У проєктно-конструкторських закладах з проєктування підприємств фармацевтичної промисловості.
У сфері фармацевтичного маркетингу.
Конкурсні предмети
На основі ПЗСО (повної загальної середньої освіти) та НРК5 (фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр, молодший спеціаліст):
НМТ (2025, 2024, 2023 або 2022 рр.) – мінімальна кількість балів з кожного предмета для допуску до участі у конкурсі – 100.
Конкурсний бал для вступу на основі ПЗСО (повної загальної середньої освіти) та НРК5 (фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр, молодший спеціаліст) не може бути менше ніж 150 балів для спеціальності І8Фармація (за спеціалізаціями), галузі знань І Охорона здоров’я та соціальне забезпечення.
З урахуванням регіонального коефіцієнта 1,07 конкурсний бал може бути 140,2!
ДЛЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ – можливість вступити без результатів НМТ!
- Стипендіальний проєкт. Найкращі студенти, які відзначаються у різних сферах та досягненнях, отримують додаткові заохочення від наших партнерів та стейкхолдерів. Це не лише визнання, а й конкретна підтримка для вашого успіху. Ви можете отримувати дві стипендії!!! Від держави та фармацевтичної компанії!
- Участь у наукових конкурсах. Ми активно підтримуємо ваші наукові амбіції та даємо можливість взяти участь у конкурсах наукових проєктів для розвитку та виявлення вашого творчого потенціалу.
- Волонтерська діяльність. У нашому університеті ви матимете можливість долучитися до волонтерських ініціатив, що допоможе вам розширити ваші знання та переконання через практичний досвід у справжніх ситуаціях.
- Активне студентське життя. Наш культурний центр – місце, де ваші таланти знайдуть своє застосування. Ви матимете можливість реалізувати себе у різних культурних і творчих заходах, що стане важливою частиною вашого навчального шляху.
- Розвиток у спортивних секціях. Незалежно від вашого захоплення ми маємо спортивні секції для кожного смаку. Вони допоможуть вам підтримувати активний спосіб життя і зберігати енергію для досягнення ваших навчальних та особистих цілей.
З питань освітньої програми «Технології фармацевтичних препаратів»:
Кухтенко Олександр Сергійович – гарант освітньої програми
Тел. +38 (066) 180 74 09
Email: tfp@nuph.edu.ua
З питань умов вступу:
Приймальна комісія
Тел. +38 (067) 191 02 31, +38 (050) 507 02 40
Email: abitur@nuph.edu.ua