01 вересня 2021 р. відбулося відкриття скульптурної композиції «Феномен наук про здоров’я»

01 вересня на території Національного фармацевтичного університету, у рамках підготовки до 100-річного ювілею, відкрита скульптурна композиція “Феномен наук про здоров’я”.

Багато наукових відкриттів, особливо у фармації та медицині, зроблені на основі результатів дослідів, проведених за участю лабораторних тварин. Така допомога необхідна для створення ефективних способів лікування та відновлення здоров’я і якості життя людей.

На урочистому відкритті скульптурної композиції були присутні почесні гості: автор скульптурної композиції Народний художник України Сейфаддін Гурбанов, Почесний консул республіки  Казахстан у місті Харків Емін Наджафлі Огли, проректор з наукової роботи Харківського національного медичного університету Валерій М’ясоєдов, заступник генерального директора з метрології ДП «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Володимир Чепела, керівник групи експертів з оцінювання відповідності ДП «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Леся Заліська.

Ректор Національного фармацевтичного університету Алла Котвіцька привітала присутніх, зазначивши, що ця скульптурна композиція, яка символізує вдячність людства лабораторним тваринам за внесок у наукові відкриття, стала першою в Україні.

“Лабораторні тварини – ідеальні помічники вчених вже багато десятиліть поспіль. Сьогодні наукова спільнота переосмислює підходи до наукових досліджень, починаючи застосовувати новітні технології: біоінженерні, тривимірне моделювання, клітинні культури”.

Під час заходу Навчально-наукова тренінгова лабораторія медико-біологічних досліджень Національного фармацевтичного університету отримала Свідоцтво про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012:2005, яку вручили представники ДП «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

На відкритті скульптурної композиції взяли участь академічна спільнота та студентство НФаУ.

_________________

Скульптурна композиція виготовлена із червоного граніту, має 3,5 метри заввишки, встановлена на мармуровому постаменті

Матеріал за посиланням: