13 грудня 2019 р. на базі Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ відбулася робоча онлайн нарада з питань інтернатури

13 грудня 2019 р. на базі Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ за ініціативи ректора проф. Котвіцької А. А. відбулася робоча онлайн нарада з напрацювання проекту наказу МОЗ України «Про інтернатуру спеціалістів фармації» під головуванням директора ІПКСФ проф. Галій Л. В.

У нараді прийняли участь: Кремзер О. А., декан  першого фармацевтичного факультету Запорізького державного медичного університету, Грицик А. Р.,  завідувач кафедри фармації Івано-Франківського національного медичного університету, Убогов С. Г., завідувач кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Фіра Л. С., завідувач кафедри фармації Навчально-наукового інституту післядипломної освіти Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, декани Суріков О. О. та Мороз С. Г., завідувачі кафедрами та викладачі ІПКСФ НФаУ.

Наразі проблеми інтернатури для спеціалістів фармації знаходяться у фокусі уваги фармацевтичної спільноти. Інтернатура є необхідним етапом післядипломної підготовки та допуску спеціалістів фармації до практичної професійної діяльності, проте протягом останніх років процедура її проходження та сама значущість стала втрачати своє особливе значення, що прямо впливає на статус професії фармацевта. А тому напрацювання нових механізмів проходження провізорами-інтернами первинної спеціалізації (інтернатури) є надзвичайно важливим на сьогодні.  

Попередньо НФаУ проведена велика робота та розроблено проект положення Про інтернатуру для спеціалістів фармації.   

На онлайн нараді були розглянуті такі питання:

  • вимоги та критерії до фармацевтичних закладів —  аптек, що можуть бути базами стажування (проходження практичної частини інтернатури);
  • компетентності, які повинен набути провізор-інтерн за період проходження програми інтернатури;
  • статус інтерна в фармацевтичному закладі (трудовий договір, а не цивільно-правова угода);
  • механізми підвищення мотивації участі роботодавців у програмах інтернатури;
  • єдина спеціальність в інтернатурі «Загальна фармація».

Всі учасників наради висловили позицію навчальних закладів, які вони представляють, щодо винесених на обговорення питань та внесли свої пропозиції. Зокрема, додано вимогу щодо обмеження одночасного проходження інтернатури в одному фармацевтичному закладі-базі стажування; висловлені пропозиції щодо надання преференцій для роботодавців (баз стажування) та стимулюючих механізмів для керівників інтернів (наставників) у фармацевтичних закладах.

Рішення робочої наради буде надіслано до МОЗ як базове для затвердження проекту нового положення Про інтернатуру для спеціалістів фармації.      

   

Print Friendly, PDF & Email