16 травня 2023 р. відбулося засідання круглого стола з обговорення освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація»

В НФаУ 16.05.2023 року відбулося засідання круглого стола з обговорення ОП Якість, стандартизація та сертифікація,  другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент.

Організатори: факультет фармацевтичних технологій та менеджменту та кафедра управління та забезпечення якості у фармації.

Роботу круглого стола відкрила декан факультету фармацевтичних технологій та менеджменту доцент Живора Наталія Василівна. Далі виступила та вела засідання круглого стола гарант освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація» професор Коваленко Світлана Миколаївна.

Коваленко С.М. зазначила, що особливістю освітньої програми ««Якість, стандартизація та сертифікація» є те, що вона поєднує в собі традиційні професійні компетентності у сфері менеджменту з управлінням якістю в фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я.

Всі присутні стейкхолдери під час виступів відмітили високий професійний рівень викладання  освітніх компонентів освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація».

Належна практична підготовка здобувачів вищої освіти освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація» забезпечується висококваліфікованими викладачами НФаУ, насамперед, кафедри управління та забезпечення якості у фармації, які маяють декілька вищих освіт та залученням до освітнього процесу провідних фахівців з числа працівників різних організацій, установ і підприємств.

Всі стейкхолдери також відмітили, що досягненню програмних результатів навчання з освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація» сприяє використанням різних форм освітнього процесу. Під час занять використовуються різні методи навчання (вирішення ситуаційних задач, тестування, презентації, роботи в малих групах, дискусії, круглі столи, рольові ігри, проведення вікторин, ділових ігр тощо).

Під час обговорення стейкхолдерами-здобувачами були внесені корисні рекомендації щодо введення до освітньої програми вибіркових освітніх компонентів: «Соціологія», для підсилення формування соціальних навичок (soft skills) у здобувачів освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація». Ця дисципліна дозволить набути багато різнобічних знань і практичних навичок щодо всіх сторін соціального  життя людей, соціальної поведінки, соціального мислення. Та освітній компонент «Креативний менеджмент» з метою надання здобувачам освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація» знань щодо вміння висувати, оцінювати та відбирати креативні ідеї, розвитку креативного потенціалу працівників організації, формувати потенціалу менеджера креативного типу, а також стимулювання творчої активності персоналу. Всі рекомендації обов’язково будуть враховані та опрацьовані проектною групою та внесені до освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація», що дозволить її вдосконалити.

В обговоренні програми прийняли участь зовнішні та внутрішні стейкхолдери:

1. Андрієнко Наталія Володимирівна – з 2016 року Начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Полтавській області. У 2007 році отримала кваліфікацію магістра з управління спеціальності Якість, стандартизація та сертифікація.
  2. Литка Вікторія Вікторівна, кандидат фармацевтичних наук, заступник директора з питань якості – Уповноважена особа ТОВ «ВАЛАРТІН ФАРМА», м. Київ.
  3. Портянко Тетяна Михайлівна, кандидат технічних наук, доцент, заступник директора з якості ТОВ «ЧЦСК «БІОФАРМА-ПЛАЗМА», м. Черкаси. У 2006 році отримала кваліфікацію магістра з управління спеціальності ЯСС.
  4. Пилипенко Юрій Анатолійович, менеджер систем якості ТОВ «Джонсон і Джонсон Україна», м. Київ. Отримав кваліфікацію магістру менеджменту у 2021 році.
  5. Маслоїд Людмила Олександрівна – менеджер систем якості на підприємство з виробництва медичних виробів ПП “Торос-груп”, м. Київ. Отримала кваліфікацію магістра з управління спеціальності Якість, стандартизація та сертифікація у 2013 році.
  6. Чегренець Анна Андріївна – кандидат фармацевтичних наук, асистент кафедри ФММ НФаУ. Отримала кваліфікацію магістра з управління спеціальності ЯСС у 2013 році.
  7. Сіра Ольга – технолог ТОВ «Беркана», м. Харків. Отримала кваліфікацію магістра менеджменту в 2021 році.
  8. Коваленко Ольга – випускниця освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація» 2022 року, зараз мешкає у Бельгії, підтверджує диплом.
  9. Носоченко Микола – випускник 2021 року, аспірант кафедри третього року, зараз виконує дисертацію на тему: “Розробка методології впровадження системи енергетичного менеджменту в закладах вищої освіти та організаціях галузі охорони здоров’я України”.
  10. Бурменко Катерина – начальник відділу забезпечення якості АТ «Київський вітамінний завод», Отримала кваліфікацію магістра менеджменту в 2021 році.

Здобувачі 2022-2023 н.р.

1. Бичкова Маріанна – здобувач заочної форми навчання 2022-2023 року набору.
  2. Облог Сергій – здобувач очної форми навчання 2022-2023 року набору.
  3. Шкарлат Павло – здобувач очної форми навчання 2022-2023 року набору.
  4. Харченко Дмитро – здобувач очної форми навчання 2022-2023 року набору. Член студентського самоврядування НФаУ, входить до  освітньо-проєктного сектору.
  5. Антарьова Юлія – здобувач заочної  форми навчання 2022-2023 року набору.
  6. Зливко Юлія – здобувач заочної форми навчання 2022-2023 року набору.
  7. Меженська Вікторія – здобувач заочної  форми навчання 2022-2023 року набору.