Психічне здоров’я є однією з найбільших людських цінностей не лише з індивідуальної, але і з соціальної точки зору. Проблема здоров’я молоді – стратегічна проблема сучасного українського суспільства, вирішення якої зумовлює якісні характеристики розвитку країни, його інтелектуальний та духовний капітал.
Важливими компонентами психічного здоров’я є:
- усвідомлення потреби підтримання та зміцнення особистісних ресурсів психіки;
- отримання необхідних знань щодо профілактики емоційних та особистісних розладів;
- планування своєї життєдіяльності відповідно до принципів збереження та збагачення ресурсів психіки, самореалізації та самовдосконалення;
- застосування знань та умінь щодо збереження власного психічного благополуччя та цілеспрямованого обмеження чинників ризику його порушення.
Саме просвіта всіх учасників освітнього процесу є базовим та першим кроком у збереженні психічного здоров’я. Становлення та розвиток культури психічного здоров’я реалізують за допомогою психологічної профілактики: системою заходів, спрямованих на охорону психічного здоров’я; попередження неблагополуччя у розвитку людини, групи, суспільства; створення психологічних умов, сприятливих для цього розвитку. Саме просвітницька робота є першим кроком у вирішенні цього надскладного завдання.
Книжкові виставки
Лекції
Буклет лекції, семінари, тренінги
Статті