20 травня 2021 р. відбулося громадське обговорення освітніх програм спеціальностей 226 Фармація, промислова фармація і 162 Біотехнології та біоінженерія

20 травня було організовано та проведено круглий стіл щодо обговорення освітніх програм «Технологія фармацевтичних препаратів» (спеціальності 226 Фармація, промислова фармація) та «Біотехнологія», «Фармацевтична біотехнологія» і «Промислова біотехнологія» (спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія),

У нараді, що була проведена за допомогою дистанційних технологій, крім гарантів освітніх програм – професорів Євгенія Гладуха, Наталі Хохленкової, Олександра Кухтенка, доцентів Ольги Калюжної, Миколи Рибалкіна – брали участь проректор з науково-педагогічної роботи НФаУ, професор Наталя Половко, декан факультету фармацевтичних технологій та менеджменту, доцент Наталія Живора, члени проєктних груп, зовнішні стейкхолдери-роботодавці, представники закладів вищої освіти України та здобувачі вищої освіти, що навчаються на представлених освітніх програмах.

Привітавши учасників круглого столу, Наталя Половко надала вичерпну інформацію щодо основного змісту представлених освітніх програм, сучасні вимоги до їхньої розробки та обговорення.

Декан факультету фармацевтичних технологій та менеджменту Наталія Живора, як модератор зустрічі, запросила до обговорення учасників круглого столу. Поділилися своїми пропозиціями в питаннях удосконалення освітніх програм:

• Наталія Бондар, начальник відділу фармаконагляду; уповноважена особа, відповідальна за фармаконагляд ПАТ «Хімфармзавод «Червона Зірка», м. Харків;
  • Роман Гуржій, заступник директора ТОВ «УКРМЕДСЕРТ» м. Київ; консультант ВООЗ; член Європейської GDP асоціації;
  • Олександр Добровольний, к.фарм.н., менеджер системи якості корпоративного відділу департаменту забезпечення якості ТОВ «Фарма Старт», м. Київ, компанія Acino Group, Швейцарія;
  • Вадим Кисельов, к.хім.н., доцент кафедри фармації та технології органічних речовин ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», м. Дніпро;
  • Олексій Назаренко, головний технолог – начальник відділу головного технолога ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», м. Харків;
  • Олена Назарова, к.фарм.н., ст.н.с., начальник відділу фармацевтичної розробки АТ «Біолік», м. Харків;
  • Євген Пєшков, заступник директора з виробництва ТОВ «Науково-виробнича фармацевтична компанія «Ейм», м. Харків;
  • Зоя Перемот, заступник директора з науки, реєстрації і регуляторних питань ТОВ «ВАЛАРТІН ФАРМА», м. Київ
  • Олександр Харченко, професор, д.хім.н., проректор з наукової роботи ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», м. Дніпро.

Також у обговоренні освітніх програм взяли участь здобувачі вищої освіти:

• Анна Волошина (ОП «Технологія фармацевтичних препаратів», 5 курс);
  • Павло Гвозденко (ОП «Технологія фармацевтичних препаратів», 4 курс);
  • Олена Куценко (ОП «Біотехнологія», 4 курс, бакалаврат);
  • Уляна Старущенко (ОП «Біотехнологія», 4 курс, бакалаврат);
  • Ірина Фурман (ОП «Технологія фармацевтичних препаратів», 2 курс);
  • Катерина Шевченко (ОП «Фармацевтична біотехнологія», 2 курс магістратура).

Студентська молодь, крім можливості надати пропозиції з удосконалення системи освіти в НФаУ, змогла безпосередньо поспілкуватися із роботодавцями, почути критерії, на які звертають увагу при працевлаштуванні.

Присутні роботодавці – представники провідних вітчизняних фармацевтичних підприємств – відзначили високу теоретичну та практичну підготовку випускників, яку вони отримують в стінах Національного фармацевтичного університету, та висловили вдячність на адресу керівництва НФаУ, гарантів програм, викладачів, які в непростих сьогоднішніх умовах забезпечують високий рівень знань у випускника, а також готовність долучитися до освітнього процесу підготовки майбутніх інженер-технологів, біотехнологів шляхом читання лекцій, проведення тренінгів і вебінарів.