Студентські олімпіади

Положення про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади

ІІ-й етап ХХІ Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю “Фармація”

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Фармакологія”

ДО ІСТОРІЇ СТУДЕНТСЬКИХ ОЛІМПІАД

Молодь завжди була і залишається найактивнішою та динамічною соціальною групою, яка намагається реалізувати себе у всіх сферах життя суспільства, головним чином у навчальній і науково-дослідній роботі, одним із компонентів якої є участь в олімпіаді. Досвід проведення студентських олімпіад підвищує статус навчального закладу, а участь в олімпіадах – статус самих студентів, майбутніх фахівців і вчених. Зазвичай студенти, що вибороли перемогу на олімпіаді – це всебічно розвинені молоді люди, активні члени студентського наукового товариства, надія, гордість і майбутнє кожного колективу вищого навчального закладу. Саме вони є резервом висококваліфікованих фахівців, які будуть розвивати науку і освіту України.

Студентський олімпійський рух, до якого має безпосередній стосунок наш ВНЗ, зародився наприкінці 70-х років.

Спочатку це були студентські олімпіади з окремих предметів: хімії, математики, біології тощо. Студенти фармацевтичних ВНЗ почали брати у них участь на початку 80-х. Для їх проведення в СРСР була створена робоча група, до складу якої входили працівники МВ ССО (Міністерство вищої та середньої спеціальної освіти) СРСР та окремі представники ВНЗ.

Багато років єдиною олімпіадою, у якій брав участь НФаУ (раніше ХФІ), була олімпіада за спеціальністю «Фармація».

Студентські олімпіади за спеціальністю «Фармація» почали проводитися з 1986 р. На відміну від предметних олімпіад, де студенти змагалися у знаннях з одного предмета, олімпіада за спеціальніостю «Фармація» включала комплекс профільних дисциплін: фармацевтичну хімію, фармакогнозію, технологію ліків, організацію фармацевтичної справи та фармакологію. У складі робочої групи з проведення третього туру цієї олімпіади (Всесоюзного) крім представника МВ ССО СРСР (Мажаров М.А.) були включені голова команди РФ (проф. Цуркан А.А.), України (проф. Дмитрієвський Д.І. ) і Молдови (проф. Прокопишин В.І.).

У період 1986-1990 рр. студентські олімпіади за спеціальністю «Фармація» проводилися у три етапи: внутрішньоінститутський, республіканський і союзний. У внутрішньоінститутському турі змагалися студенти одного вищого навчального закладу, у республіканському – переможці інститутських турів, а у третьому союзному турі – переможці республіканських олімпіад. У ці роки в Україні функціонувало 3 фармацевтичних вищих навчальних заклади – ХФІ та фармацевтичні факультети у Запорізькому і Львівському медінститутах.

У третьому, заключному турі Всесоюзної студентської олімпіади за спеціальністю «Фармація», який проходив у м. Кишинів на базі першої в країні виробничої аптеки, брали участь від 12 до 15 команд від окремих республік СРСР і міст Москва та Ленінград.

Команда українських студентів, яка складалася з кращих студентів ХФІ, Запорізького та Львівського фармацевтичних факультетів, незмінно посідала призові місця, що свідчило про серйозну підготовку фахівців у наших вишах.

Число команд, які беруть участь у республіканському турі, залежить від числа вишів (факультетів) нашого профілю і в 2017 році досягло п’ятнадцяти.

Організаторами цього заключного туру в різні роки були ХФІ (НФаУ), Запорізький, Тернопільський і в останні 2 роки – Львівський національний медичний університет ім. Д.Галицького.

З 1992 р. з розпадом Радянського Союзу, в Україні студентські олімпіади за спеціальністю «Фармація» стали проводити в 2 етапи: внутрішньоінститутський та всеукраїнський.

Щорічно всі вищі навчальні заклади України проводять I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з різних предметів і спеціальностей. Студенти-переможці, які показали найкращі результати, продемонстрували кращі знання і навички, направляються до базових вищих навчальних закладів для участі у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади.

На даний час кількість учасників олімпіади значно збільшилася: в 2016/2017 навчальному році в перший етап олімпіади були включені наступні дисципліни і спеціальності (напрями): спеціальність «Фармація», «Біотехнологія», «Економіка підприємства», «Менеджмент організацій і адміністрування», «Маркетинг», а також дисципліни українська, латинська мови, іноземна мова, медична біологія, фармакологія, економічна теорія, безпека життєдіяльності, основи охорони праці, мікробіологія, вірусологія та імунологія, хімія.

Олімпіада – це не тільки змагання, це також і обмін досвідом, корисною інформацією, нові знайомства, співпраця з іншими вишами, надії й плани на майбутнє.

Наказом МОН України від 9.12.2016 р. № 1495 Національний фармацевтичний університет призначений базовим ВНЗ для проведення другого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Фармація» та з дисципліни «Фармакологія» та чекає гостей – студентів-учасників з інших вищих навчальних закладів України.

Щороку ми сподіваємося, що наші студенти покажуть кращі результати, розкажуть про Національний фармацевтичний університет України і завоюють найвищу нагороду – дипломи переможців.

Матреріали по темі:

27–29 березня 2018 р. на базі Національного фармацевтичного університету відбувся ІІ етап ХХIІ Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Фармація».

20-22 березня 2018 р. у Національному фармацевтичному університеті відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фармакології.

11-12 грудня 2017 р. у Національному фармацевтичному університеті пройшов І етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Фармація»

Національний фармацевтичний університет: студентські олімпіади — чесні змагання здібної молоді

6-7 грудня 2016 р. в Національному фармацевтичному університеті було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Фармація» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади» від 27.11.2015 № 1247 та наказу ректора НФаУ № 587 від 14 листопада 2016 року