- Постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. № 571 “Про створення Української фармацевтичної академії”
- Указ Президента України “Про статус Української фармацевтичної академії”
- Указ Президента України “Про Національний фармацевтичний університет”
- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. № 16-р “Про реорганізацію Національної фармацевтичної академії в Національний фармацевтичний університет”
У 2004 р. – до 350-річчя міста Харкова та на честь 200-ліття заснування вищої фармацевтичної школи в Україні, благодійний фонд випускників НФаУ подарував університету архітектурно-скульптурну композицію «Фармація у віках», якій немає аналогів ні в нашій країні, ні за кордоном. До композиції входять бронзові фігури аптекаря, Панацеї, постаті студента і студентки на фоні земної кулі – “Молодість фармації”.
Скульптурний комплекс «Фармація у віках» (2004 р.)
2005-2006 н.р. був знаковим. На високому рівні проведені VI Національний з’їзд фармацевтів України, святкування 200-річчя започаткування підготовки фармацевтичних кадрів в Україні. Відбулася також презентація першого видання «Фармацевтичної енциклопедії».
У вересні 2010 р. Національний фармацевтичний університет за традицією приймав делегатів VII-го з’їзду фармацевтів України. Урочистості почалися з відкриття в стінах НФаУ Музею історії фармації та скульптурної композиції “Особистості фармації“. Ключовим програмним питанням з’їзду стало прийняття Етичного кодексу фармацевтичних працівників.
У 2015 р. –Ректор НФаУ В.П.Черних обраний академіком НАН України. У цьому ж році в університеті упроваджена система управління якістю , сертифікована на відповідність вимогам стандарту ISO 9001:2008.
Значними подіями 2016 р. для фармацевтичної спільноти України стали VIII Національний з’їзд фармацевтів (13-16 вересня) та VII Національний конгрес патофізіологів України з міжнародною участю «Патофізіологія і фармація: шляхи інтеграції» (5-7 жовтня), які відбулися в стінах НФаУ.
У 2017 р. відбулися перші в історії НФаУ вибори ректора. Університет очолила доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України А.А. Котвіцька.

В університеті одночасно діє три стандарти ISO (системи управління якістю, еко- та енергоменеджменту). Система набула статусу Інтегрована система управління (ІСУ НФаУ).
У НФаУ шанують освітньо-наукові традиції й осіб, які зробили неоціненний внесок у еволюцію закладу – видатних українських вчених, завдяки яким Харків набув статусу фармацевтичної столиці.
В історії формування української фармацевтичної вищої школи ключовою постаттю є Микола Валяшко (1871-1955) – ідеолог, засновник і перший ректор.