В роки незалежної України

У 1991 р. Харківський фармацевтичний інститут (ХФІ) одним із трьох перших вищих навчальних закладів із числа 900 вищих навчальних закладів СРСР отримав статус акредитованого на союзному рівні.

У 1992 р. ХФІ реорганізований в Українську фармацевтичну академію (УкрФА).

 
 

У 1994 р. УкрФА акредитована за найвищим IV рівнем акредитації.

 
 

У 1999 р. навчальний заклад набув статусу Національної фармацевтичної академії України.

 
 

У 2002 р. ВНЗ  реорганізований в  Національний фармацевтичний університет (НФаУ).

Згідно з рейтингом ЮНЕСКО з 200 кращих університетів держави Національний фармацевтичний університет має один з найвищих показників якості науково-педагогічного потенціалу – 91%. Серед медичних вищих навчальних закладів України НФаУ посідає 4-тє місце.

 

У 2004 р., – до 350-річчя міста Харкова та на честь 200-ліття заснування вищої фармацевтичної школи в Україні, благодійний фонд випускників НФаУ подарував університету архітектурно-скульптурну композицію «Фармація у віках», якій немає аналогів ні в нашій країні, ні за рубежем. До композиції входять бронзові фігури аптекаря, Панацеї, постаті студента і студентки на фоні земної кулі – “Молодість фармації”.

Скульптурний комплекс «Фармація у віках» (2004 р.)

 

2005/2006 н.р. був знаменним як для нашого колективу, так і для всієї фармацевтичної громадськості України. На високому рівні проведені VI Національний з’їзд фармацевтів України, святкування 200-річчя Національного фармацевтичного університету і 200-річчя започаткування державної підготовки фармацевтичних кадрів в Україні. Відбулася також презентація першого видання «Фармацевтичної енциклопедії».

 

У вересні 2010 р. НФаУ за традицією приймав делегатів VII-го з’їзду фармацевтів України. Перший день з’їзду почався з відкриття в стінах НФаУ Музею історії фармації, а також скульптурної композиції “Особистості фармації” (зображені перший ректор НФаУ М.О. Валяшко і ректор 70-х рр. Д.П. Сало), створеної скульптором О. Гурбановим. Ключовим програмним питанням з’їзду стало прийняття Етичного кодексу фармацевтичних працівників.

 

19-21 травня 2015 р.  НФаУ успішно пройшов завершальний етап сертифікаційного аудиту Системи управління якістю в міжнародній системі сертифікації DQS відповідно до стандарту ISO 9001:2008. Це символічна віха – офіційне визнання, що НФаУ працює за міжнародними стандартами.

Ректор НФаУ В.П.Черних обраний академіком НАН України. Це перший у вітчизняній історії приклад предстваництва фармації у академічній науці. 

2015 р. – знаменний рік для фармацевтичної спільноти – ми святкували 210 років започаткування фармацевтичної освіти в Україні. На честь цієї події випущена власна оригінальна марка НФаУ.

 

Значними подіями 2016 р. для наукової фармацевтичної спільноти України стали VIII-й Національний з’їзд фармацевтів (13-16 вересня) та VII-й Національний конгрес патофізіологів України з міжнародною участю «Патофізіологія і фармація: шляхи інтеграції»(5-7 жовтня), які відбулися в стінах НФаУ.

Високим державним визнанням стала Грамота Кабінету Міністрів України колективу НФаУ за вагомий внесок у розвиток фармацевтичної галузі, національної освіти і науки, високі трудові досягнення (№ 26604 від 8.09.2016 р.). Університет двічі отримав почесне звання «Лідер вищої освіти України» Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – день студента 2016 та 2017» (17-19.11.2016 р. і 6-8.04.2017 р).

 

2017 р. – відбулися перші в історії НФаУ вибори ректора. Університет очолила доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України А.А. Котвіцька.

16 листопада 2017 р. ректором НФаУ було обрано доктора фармацевтичних наук, професора Котвіцьку Аллу Анатоліївну.

 

2018 р. – НФаУ підтвердив відповідність системи управління якістю  ISO 9001:2015.

 

Сьогодні НФаУ співпрацює  з 77 ВНЗ та науковими установами  37 країн світу; є членом Великої Хартії європейських університетів, Європейської асоціації фармацевтичних факультетів, Міжнародної фармацевтичної асоціації, Європейської асоціації університетів та ін.

Здобутки і плани НФаУ